Державне бюро розслідувань України підозрює директора департаменту Міністерства оборони в незаконному списанні пені за невиконання контрактів львівському бізнесменові. Про це 12 листопада повідомила пресслужба відомства.
Правоохоронці не називають прізвища підприємця, але згадують, що він проходить у справі про завдання збитків державі на майже 1 млрд грн. Така сума фігурує в обвинуваченні підприємцю Ігореві Гринкевичу.
За даними слідства, 2023 року підконтрольні бізнесмену підприємства уклали 23 договори з Міноборони на постачання військового одягу вартістю приблизно 1,5 млрд грн, не маючи для їх виконання виробничих ресурсів. Підозрюваний посадовець безпідставно уклав додаткові угоди, якими продовжив строки постачання товарів, “списавши” в такий спосіб майже 94 млн грн штрафних санкцій.
Заступника директора департаменту повідомили про підозру у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає до шести років ув’язнення.
У ДБР заявляють, що проситимуть суд узяти посадовця під варту з альтернативою внесення застави в розмірі 100 млн грн.
Контекст
29 грудня 2023 року на сайті Державного бюро розслідувань з’явилася інформація про затримання львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони України, який пропонував $500 тис. за сприяння поверненню майна, вилученого в підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.
За даними слідства, компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу більш ніж на 1,5 млрд грн без належних виробничих, складських та інших потужностей, що призвело до збитків бюджету на 1,2 млрд грн і зриву постачання.
“Українська правда” повідомила, що йдеться про бізнесмена Ігоря Гринкевича. 30 грудня його відправили під варту із заставою в розмірі 430 млн грн.
9 січня Міноборони України оголосило про розірвання контрактів із компаніями Гринкевича. 11 січня ДБР повідомило про арешт майна сім’ї й підконтрольних компаній Гринкевича.
17 січня п’ятьох фігурантів справи (серед яких і син Гринкевича Роман) повідомили про підозру у створенні й участі у злочинній організації та заволодінні чужим майном через зловживання довірою. Чотирьох підозрюваних заарештували 19 січня, Гринкевича-молодшого відправили під варту 22 січня.