Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розпочало досудове розслідування за фактом імовірного незаконного збагачення керівника підрозділу детективів Бюро економічної безпеки (БЕБ) Олександра Ткачука і занесло відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Про це пише видання “Конфлікти і закони” з посиланням на відповідь НАБУ на запит редакції.
У відповіді НАБУ журналістам бюро написало, що занесло відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні.
“Попередня правова кваліфікація кримінального провадження – ст. 3685 КК України”, – цитує видання правоохоронців.
Згідно з витягом із Єдиного реєстру досудових розслідувань, Ткачук міг набути у власність нерухомість, приховавши це через оформлення майна на родичів, повідомляють журналісти. На їхню думку, у його діях вбачаються ознаки незаконного збагачення.
У квітні 2025 року координаторка юридичного видання “Конфлікти і закони” Оксана Котомкіна подала скаргу до Вищого антикорупційного суду на бездіяльність НАБУ, зазначило видання. Суд погодився з доводами заявниці й постановив, що дослідженням ознак злочину в діях Ткачука має зайнятися НАБУ в межах досудового розслідування.
“Згідно з поданою Ткачуком декларацією, оприлюдненою на сайті НАЗК, він мешкає у квартирі, власницею якої формально є його мати. Раніше право власності на цю нерухомість було оформлене на його батька. При цьому в матеріалах не вказано жодних підтверджень того, що батьки Ткачука мали фінансову спроможність придбати таку нерухомість самостійно. Як зазначається у ЗМІ, керівник детективів БЕБ користується цим житлом із моменту введення будинку в експлуатацію, що підтверджує, що квартира була придбана спеціально для нього”, – написали розслідувачі.
Вони звернули увагу на те, що в період будівництва цього житлового будинку Ткачук працював старшим оперуповноваженим з особливо важливих справ у Державній фіскальній службі.
“Саме в цей період, 30 листопада 2015 року, ДФС відкрила кримінальне провадження щодо забудовника, який зводив цей будинок. А вже у 2017 році це провадження було закрито. Таким чином, квартира в будинку, забудовник якого перебував під слідством, опинилася у власності батька працівника тієї самої установи, що проводила розслідування”, – наголосили розслідувачі.
Фото: k-z.com.ua Фото: k-z.com.ua