42
Про це повідомив голова Піщанобрідської громади Сергій Мар’янов.
За його словами, електростанція складатиметься з чотирьох вітрогенераторів загальною потужністю 20 Мвт.
“Цієї потужності вистачить, щоб безперебійно забезпчувати електрикою 60 тисяч жителів або 12 тисяч домоволодінь”.
За підрахунками на будівництво інвестор витратить близько 1,8 мільярда гривень.
У громаді вже визначили ділянку, де можна будувати.
“Ми замовили детальний план ділянки площею 236 гектарів. Ця територія і цей план зокрема враховують зауваження Міноборони та обладміністрації щодо потенційного будівництва. Інвестор тепер має провести свої експертизи, серед яких екологічна, і визначити конкретні місця, де вони встановлять вітряки й відповідне обладнання. Усі 236 гектарів вони не займатимуть. Це буде територія до 1,5 гектара”.
Вітрові турбіни з міркувань безпеки встановлять на певній відстані одна від одної, сказав Сергій Мар’янов.“Обстрілювати чотири турбіни на окремих ділянках росармії невигідно. Тож цей проєкт повністю відповідає політиці розподіленої генерації, яку впроваджують в Україні, яку підтримує влада”.
З його слів, кожна турбіна, з урахуванням довжини лопатей, буде заввишки 150 метрів.
“На тій висоті завжди є вітер. Тому й електрику така електростанція генеруватиме постійно, люди будуть зі світлом”.
Крім забезпечення електрикою, на електростанції створять 22 робочі місця, щороку сплачуватимуть 15 мільйонів гривень податків на прибуток з генерації та інвестуватимуть два мільйони гривень в місцеві проєкти, сказав голова.
“Інвестор взяв на себе соціальну відповідальність вкладати в громаду щороку, поки працюватиме Піщанобрідська вітрова електростанція. А ще наявність джерела додактового електрозабезпечення має привабити й інших інвесторів, громада стане привабливішою для релокації підприємств”.
Окрім вітрової електростанції, на території Піщанобрідської громади у 2025 році збудують сонячну електростанцію потужністю 1,8 мегавата.