Після призначення військового омбудсмена треба створити відповідну інституцію. Про це у зверненні за підсумками 30 грудня заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.
“Підписав указ про призначення уповноваженої із захисту прав наших воїнів і членів сімей військових. Ольга Решетилова, відома українська правозахисниця, буде займатися зараз підготовкою законопроєкту про військового омбудсмена – таку інституцію маємо створити. І це не просто, щоб була одна людина, – треба системну роботу, щоб в омбудсмена був апарат, усі реальні можливості впливати на ситуацію й допомагати”, – сказав Зеленський.
За його словами, кожен український військовий має відчувати, що “це справді реально – звертатися по підтримку й отримувати її”.
“Що саме і як саме має робити військовий омбудсмен, правильно будувати за участю наших воїнів і прямо їх про це запитати. І ми це робимо на платформі “Армія+”. Ми запускаємо опитування про військового омбудсмена, і я прошу кожного нашого солдата, кожного офіцера сказати, якими мають бути пріоритети”, – закликав Зеленський.
Контекст
Про плани ввести посаду військового омбудсмена міністр оборони України Рустем Умєров розповідав ще 10 вересня 2023 року на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії. “Наше міністерство, найвірогідніше, введе нову посаду військового омбудсмена, який зосередиться на найбільших потребах наших воїнів”, – сказав він.
18 листопада 2024 року Умєров повідомив, що міністерство розглядає кілька кандидатів на нову посаду.