Унаслідок уникнення податків низкою зернотрейдерів, які долучені до “зернового коридору”, державі завдано збитків на понад $10 млрд, повідомило 30 жовтня агентство “РБК-Україна”. За інформацією агентства, у межах справи про махінації із зерном співробітники ДБР прийшли з обшуками до одеського Бюро економічної безпеки.
“Нагадаю, що ця схема існує за рахунок підтримки найвищого політичного рівня – в Україні, Туреччині, інших країнах. І саме вона дозволяє казати, що Україна не тільки постійно прохає в партнерів різної допомоги, але й сама допомагає вирішувати певні світові проблеми, зокрема з продовольством”, – зазначив у своєму Facebook політолог Олександр Кочетков.
“РБК-Україна” пише, що внаслідок уникнення податків низкою зернотрейдерів, які долучені до “зернового коридору”, держава зазнала збитків на понад $10 млрд.
“І це тільки верхівка айсберга! Як робляться справи в Одесі, знаю ще із часів роботи в МВС. Там усе системно, злагоджено і продумано. Тобто в будь-яку масштабну експортно-імпортну схему гарантовано втягнуті не тільки місцеве БЕБ, а й митниця, й обласна прокуратура. І обов’язково є “дах” у Києві, куди передають гроші за те, щоб усе було тихо й без зайвого тертя. Подейкують, що таким “дахом” для недоброчесних зернотрейдерів був колишній заступник уже колишнього генпрокурора Дмитро Вербицький”, – написав Кочетков.
Стосовно Вербицького НАЗК цьогоріч почало розслідування про незаконне збагачення, повідомив він.
“Там цілий автопарк люксових авто, квартири й земельні ділянки й в Одесі, й у Києві, й навіть в Анталії. На відміну від свого патрона Андрія Костіна, який сидів на посаді до останнього, Вербицький був звільнений із Генпрокуратури, але навряд чи відійшов від справ. Про це, до речі, свідчить те, що розслідування про його сумнівне збагачення просувається дуже кволо. Будемо сподіватися, що слідчі дії в Одесі дещо інтенсифікують і цю справу. Чекаємо гучних викривальних новин з Одеси. Яка потерпає від ворожих бомбардувань, тому що не вистачає сучасної ППО/ПРО. А гроші, за які таку ППО/ПРО можна придбати, уходять наліво”, – підсумував політичний експерт.
Контекст
7 травня “Схеми” (проєкт “Радіо Свобода”) оприлюднили розслідування про те, що Вербицький живе в будинку в елітному котеджному містечку “Коник” у Києві, який його племінник придбав за дорученням від одеського бізнесмена за більше ніж 2 млн грн, що, як зазначили журналісти, ушестеро менше, ніж його ринкова вартість. Окрім того, 10 червня вийшла друга частина розслідування “Схем”, у якій ідеться про те, що дівчина Вербицького за пів року стала власницею елітного майна на суму не менше ніж 52 млн грн.
18 червня 216 депутатів Верховної Ради проголосували за виклик генпрокурора України Андрія Костіна для доповіді в парламенті про майновий стан його заступника.
19 червня Костін повідомив, що підписав наказ про проведення службового розслідування стосовно Вербицького.
20 червня Вербицький заявив, що поширення у ЗМІ даних про його майно й майно жінки, з якою він зустрічається, пов’язане зі спробою тиску з боку фігурантів кримінальних справ у сфері грального бізнесу.
1 липня стало відомо, що Вербицький пішов із посади “для уникнення негативного впливу на роботу відомства загалом”.