Відома українська поетеса та дисидентка Ліна Костенко, уродженка міста Ржищів на Обухівщині, стала лауреаткою міжнародної премії імені Митрополита Андрея Шептицького
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на РБК.
Цю почесну нагороду вручають за видатний внесок у розвиток міжнаціонального діалогу, підтримку гуманістичних цінностей і моральне лідерство.
Церемонія вручення відбулася 30 квітня у Вашингтоні (США). Разом із Ліною Костенко відзнаку отримав французький філософ, режисер та громадський діяч Бернар-Анрі Леві.
Через відеозв’язок поетеса подякувала за нагороду. Її промову під назвою «За Ваше і наше Майбутнє» зачитала онука письменниці — Ярослава Франческа.
У своєму зверненні Ліна Костенко згадала трагічну історію свого дитинства в Києві — долю єврейського хлопчика Йосі, який загинув у Бабиному Яру. Вона наголосила на небезпеці як антисемітизму, так і українофобії, підкресливши, що обидві форми ненависті мають спільне джерело — зневагу до людської гідності та життя.
Ліна Костенко народилася 1930 року в місті Ржищів, що нині входить до складу Обухівського району Київської області. У 2023 році вона стала почесною громадянкою Ржищева. Її поезія, позиція і принциповість стали прикладом культурної незламності для багатьох поколінь українців.
У Ржищеві регулярно відбуваються культурні заходи, присвячені Ліні Костенко, її твори вивчають у школах, а ім’я поетеси стало символом духовної сили України.
Нагадаємо, що уродженку Ржищева Ліну Костенко нагородили Орденом Почесного Легіону.