Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про призначення нових заступників у Міністерстві оборони. Про це він інформує у Facebook 29 квітня.
Рішенням Кабінету Міністрів України сьогодні призначено чотирьох заступників глави Міноборони.
Першим заступником став Сергій Боєв (замість Івана Гаврилюка), який до цього був заступником міністра оборони з питань міжнародної взаємодії та партнерств. Умєров зазначив, що досвід Боєва у міжнародних відносинах, зокрема в гарантуванні безпекової допомоги для України, є важливим на тлі нинішньої геополітичної ситуації. Він координуватиме всі напрями роботи заступників міністра, щоб забезпечити єдиний курс – від поточних потреб фронту до майбутньої архітектури українського війська.
Генерал-лейтенант Микола Шевцов, який очолював Головне управління логістики Генерального штабу Збройних сил України, обійме посаду заступника з питань логістики й закупівель. Міністр оборони зазначив, що саме завдяки його зусиллям нам вдалося налагодити ефективні механізми постачання й забезпечення військ на фронті. У новій ролі його головним завданням стане подальша реформа закупівель і постійна робота з ринком і виробниками.
Олександр Козенко, який з листопада 2023 року обіймав посаду радника міністра оборони України й відповідав за розвиток державної авіації, тепер заступник міністра оборони. Він має освіту в галузі міжнародної економіки – випускник Київського національного економічного університету. Працював у сфері цивільної авіації, обіймав керівні посади в низці українських і міжнародних компаній, заснував і володів кількома бізнесами. У 2020–2023 роках працював радником керівника Офісу президента України. На новій посаді відповідатиме за розвиток спроможностей авіації.
Заступник міністра оборони Сергій Мельник “завершив роботу”, повідомив Умєров.
“Серед вагомих здобутків – впровадження “пакунка пораненого” й адаптивного одягу, відновлення мережі госпіталів, запуск Служби супроводу військовослужбовців та їхніх родин, створення рекрутингової мережі, а також отримання Україною асоційованого членства в найбільшій у світі організації офіцерів резерву країн НАТО”, – зазначив Умєров.
Контекст
18 квітня Кабінет Міністрів України звільнив Гаврилюка з посади першого заступника Умєрова. Глава Міноборони подякував Гаврилюку за роботу, подолання “низки викликів”, а також забезпечення стабільності “в одному з ключових напрямків діяльності міністерства”, міністра процитувала пресслужба Міноборони в Telegram.
11 квітня журналістка й членкиня антикорупційної ради при Міноборони України Тетяна Ніколаєнко у Facebook повідомляла про нібито конфлікт між Гаврилюком та Умєровим.
Однак того самого дня в коментарі “Суспільному” Гаврилюк розповідав, що йде з посади за власним бажанням. Інших деталей щодо свого рішення він не навів.
Водночас джерело в МО розповіло журналістам, що звільнення Гаврилюка нібито пов’язане з його ініціативою передати 78 млрд грн від АОЗ польській фірмі-посередниці PHU Lechmar Sp. z o.o. на закупівлю боєприпасів для Державної прикордонної служби України. Це, за словами співрозмовника, завдало “репутаційної шкоди” Умєрову, адже закупівлею боєприпасів мала займатися АОЗ, яку перед тим очолив Арсен Жумаділов.