Правоохоронці Закарпатської області повідомили п’ятьох громадян про підозру в організації незаконного переправлення через держкордон, унаслідок чого під час перетину річки Тиса загинуло двоє людей. Про це 28 грудня повідомляють у Facebook прокуратури регіону.
За даними слідства, жителі Закарпатської та Івано-Франківської областей за $7–10 тис. з людини організовували незаконне переправлення чоловіків призовного віку до Румунії.
У квітні одна з таких спроб закінчилася трагічно.
“Двоє осіб із групи, які перетинали кордон вплав через річку Тиса, потонули. Їхні тіла виявили на березі річки на території Тячівського та Хустського районів. Один чоловік досі вважається зниклим безвісти. Іншим вдалося дістатися Румунії”, – ідеться в повідомленні.
Як розповіли у прокуратурі, маршрут починався в селі Бедевля Тячівського району.
“Підозрювані достовірно знали, що навесні річка є повноводною, тому піший перехід на цій ділянці кордону неможливий. Однак клієнтам цієї інформації не повідомили і, навпаки, запевняли їх про безпечність переходу річки на обраній ними локації, – ідеться в повідомленні. – Один із підозрюваних супроводжував групу безпосередньо до берега річки Тиса. Коли чоловіки зайшли у воду, почали кликати на допомогу й тонути – поїхав із місця події”.
Суд заарештував п’ятьох підозрюваних в організації незаконного переправлення через держкордон, призначивши їм загальну заставу в розмірі 35,4 млн грн.
Правоохоронці також вилучили їхнє майно.
Контекст
Українці здійснюють спроби незаконно виїхати із країни, хоча воєнний стан, який діє в Україні, передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, окрім особливих винятків.
Із 2022 року правоохоронці викрили понад 600 організаторів незаконного виїзду за кордон, інформував представник ДПСУ Андрій Демченко 23 вересня 2024 року. 12 жовтня він повідомив, що із серпня прикордонники фіксують тенденцію до зменшення кількості таких спроб.