Компанія A Development розпочне новий житловий проєкт на вулиці Амосова наприкінці 2025 року.
Про це власник компанії Олексій Баранов повідомив виданню Forbes Україна.
Проєкт охопить майже 6 гектарів території, де збережуть дубовий гай — частину природно-заповідного фонду, а також відреставрують історичну будівлю кінця XIX століття.
Йдеться про колишній Бактеріологічний інститут — памʼятку архітектури місцевого значення, збудовану у 1896 році в стилі неоренесанс. Її зведення тривало всього пів року. Ідея створення інституту виникла після успіху німецького бактеріолога Еміля Берінга, який у 1894 році розробив протидифтерійну сироватку. Цей прорив надихнув київських меценатів відкрити науковий заклад. Один із корпусів інституту — копія будівлі Інституту Пастера в Парижі. Тоді його називали “храмом науки”.
Згодом інститут став базою для Інституту вірусології, якому збудували нові корпуси, а історичну будівлю залишили занедбаною. Відновити її обіцяли ще перед повномасштабним вторгненням у 2022 році.
У межах першої фази проєкту забудовник планує звести два житлові будинки і провести реставрацію історичного об’єкта. Завершення цієї черги очікують за півтора року. Наступні етапи включатимуть будівництво шести будинків, офісного кампусу, конференц-залів і ресторанів.
Раніше ми писали, що прокуратура Києва через суд вимагає збереження Бактеріологічного інституту на вулиці Миколи Амосова. Будівля перебуває у занедбаному та аварійному стані – власник не виконав умови охоронного договору. Крім того, за даними судового реєстру, Солом’янська окружна прокуратура Києва має фінансові претензії до компанії на понад два мільйони гривень.
Суд скасував дозвіл на будівництво ЖК H2O в екопарку “Осокорки”: забудовник оскаржує рішення Ірина Маймур 30 квітня 2025
Фото: Апостроф / Олександр Гончаров