На заході України реалізують два масштабні проєкти відновлення житла та інфраструктури для переселенців. Це “міні-Бахмут” у селищі Гоща Рівненської області та містечко для переселенців у Тростянці. Проєкти розробили за концепцією “Метінвесту” “Сталева мрія”, їх презентували на П’ятій міжнародній конференції “Відбудова України: будівництво та енергетика” у Варшаві. Заступник міського голови Бахмута Олександр Марченко і мер Тростянця Юрій Бова презентували їх для залучення міжнародного донорського фінансування, пише пресслужба “Метінвесту”.
Марченко зазначив, що, поки Бахмут окупований, адміністрація міста домовилася про виділення ділянки в селищі Гоща Рівненської області для відтворення кварталу, який повторює кордони Бахмута з річкою Бахмутка й розділенням на чотири райони. Проєкт займає 10 га та передбачає будівництво малоповерхових будинків на площі приблизно 200 тис. м², а також школи, дитячого садка, амбулаторії, зелених зон, зокрема алеї троянд. Вартість проєкту становить $111 млн, а строк будівництва – три роки.
“Бахмут став містом-спогадом, але вистояли ми, його мешканці. Рік тому ми розпочали пошук партнерів, щоб жити вже сьогодні, і ми вдячні, що нас почули. Проєктний офіс “Метінвесту” розробив для Бахмута концепцію відбудови одного з кварталів, ми взяли цю концепцію і поїхали містами. У нас народилася ідея відтворити мінікопію Бахмута на території дружньої громади селища Гоща. Це перший проєкт в Україні, який не лише про будівництво, а й про людей”, – прокоментував Марченко.
У Тростянці масштабність проєкту більша, згідно з планами, там побудують індустріальний парк, житлові будинки площею понад 450 тис. м², школи на 400 дітей і дитячі садочки на 220 місць.
“Сьогодні є шанс реалізувати цей проєкт у звільненому Тростянці. І я закликаю всіх партнерів долучатися до відбудови нашого міста”, – зазначив Юрій Бова.
Проєкт також передбачає створення реабілітаційного центру для надання медичної та психологічної допомоги постраждалим на війні, торговельних і розважальних центрів, готелів, спорткомплексу й зелених зон.
У компанії “Метінвест” підкреслили, що концепція “Сталева мрія” стала частиною “Метінвест Січсталь”, яка спеціалізується на реалізації інвестиційних проєктів високої складності.
“Тепер ми можемо не лише виробляти й постачати метал, а й проводити проєктування та інжиніринг, а також керувати будівництвом об’єктів – від створення концепції до введення в експлуатацію. На конференції ми отримали запити від мерів інших міст, фондів і міжнародних партнерів щодо співпраці за нашою концепцією. Тож плануємо як продовжувати розвиток всередині країни, так і постачати готові рішення на світовий ринок”, – зазначила керівниця напряму зовнішніх проєктів “Метінвест Січсталі” Тетяна Скрипка.