Після звільнення від російських окупантів у Київській області відремонтовано 21 тис. житлових будинків, шкіл, лікарень, адміністративних та інфраструктурних споруд, що становить понад 70% пошкоджених будівель. Про це повідомив урядовий портал із посиланням на віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад і територій України Олексія Кулебу.
“31 березня, у день третьої річниці звільнення Київської області, Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень на підтримку проєктів відновлення регіону. Три роки тому ми зустріли велику війну. З перших днів після звільнення від російських окупантів почали відновлення регіону”, – зазначив Кулеба.
Він підкреслив, що Київська область стала прикладом відновлення не тільки для інших регіонів, а й для інших країн. Зараз триває реалізація 44 проєктів відбудови, на завершення яких Кабмін виділив 1,5 млрд грн. За словами Кулеби, нове фінансування дасть змогу завершити відбудову багатоквартирних будинків, укриттів і навчальних закладів.
Посадовець повідомив, що також із Фонду відновлення зруйнованого майна та інфраструктури виділили кошти для завершення реконструкції стадіону “Чемпіон” в Ірпені, одного з проєктів відновлення United24.
“Перерозподілено 25,1 млн грн для завершення будівництва восьми багатоквартирних будинків із раніше виділених коштів. До цього за кошти United24 вже було відновлено 10 будинків у Бородянці, Ірпені й Гостомелі. Кошти вдалося перерозподілити завдяки тому, що роботи на цих об’єктах були завершені швидко й ефективно, що допомогло зекономити фінансування. Уже зараз ми говоримо про розвиток, досягнення й майбутнє регіону”, – зазначив він.
Віцепрем’єр також підкреслив, що за три роки область відвідало понад 500 міжнародних делегацій, які побачили не лише масштаби руйнувань, але й оцінили темп і якість відновлення столичного регіону.
“Один із прикладів – унікальний проєкт “Містечко Гансена” в Тарасівці, де вже проживає понад 500 родин. Разом із містером [американським бізнесменом, філантропом Деллом Лоєм] Гансеном і Агентством відновлення ми опрацьовуємо модель розширення цього досвіду не лише на Київщину, а й по всій країні. Плануємо реалізувати проєкти муніципального житла у 20 громадах. Мета – побудувати житло для внутрішньо переміщених осіб, що дозволить забезпечити дахом над головою близько 50 тис. українців, які втратили домівки внаслідок бойових дій”, – підсумував Олексій Кулеба.