Під час проведення інвентаризації у броварському храмі Петра і Павла капелани виявили серед зображень міського голову Сапожка
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на Трибуну-Бровари.
Серед зображень на другому поверсі церкви Петра і Павла у Броварах серед священнослужителів та кількох осіб у цивільному виявлено і зображення міського голови Броварів, що викликало чималий резонанс. Його виявили капелани під час інвентаризації.
Одне обличчя серед зображень було прикрите на момент, коли проводилася зйомка виявленого. Журналісти побували в храмі недільного дня – в перший день служби українською мовою, та зафіксували стінопис, який вже був без прикритого обличчя.
Всіх зображених духовних і цивільних осіб ідентифікувати журналістам не вдалося, але серед впізнаних читачами, крім міського голови Сапожка, – і директор БЗБК Михайло Дудар, а також Микола Швед – неофіційний власник охоронної компанії “Комкон”, який довгий час від початку великої війни фактично був особистим охоронцем Ігоря Сапожка.
Серед впізнаного духовенства – єпископ Бориспільський і Броварський УПЦ ( МП) Антоній, предстоятель УПЦ ( МП) митрополит Онуфрій. Ну і сам отець Олександр Левчук – колишній настоятель храму, найімовірніше, за ініціативи якого і створено такий стінопис.
Загалом церква вражає неймовірними іконописами з життя святих. Проте вражає й інше: поряд із святими зображено земних людей. До того ж, обраних, хоча жертвувала на храм вся громада. Цей стінопис – цільна композиція, де поряд із зображенням жертводавців – нині покійний митрополит Володимир (Сабодан), зверху над ними – біблійний сюжет про вхід Господа в Єрусалим. Така досить цікава “комбінація”: на небі – Господь, Сабодан уже відійшов із земних у небесні святі, а на землі – свої “святі”.
Цей стінопис підштовхує вірян до думки, що якщо людина дала значну суму пожертви, то вже купила собі місце на Небесах. Але це хибна думка – за гроші, навіть великі, потрапити в Царство Небесне не можна, все залежить, яка в людини душа, а вона формується із її думок і справ,
– пояснюють капелани, які наразі правлять у храмі Петра і Павла. І кажуть, що такі стінописи з прижиттєвим зарахуванням себе у святі – традиційні для церков московського патріархату.
Із часом цей стінопис плануємо змінити, бо це – звичайнісіньке марнославство,
– кажуть капелани.
Нагадаємо, що т.в.о голови Київської ОДА Микола Калашник провів зустріч з представниками Ради церков та релігійних організацій Київщини, де обговорили нагальні питання.