Освітяни Бучі не показали проєкт учасникам тендеру і кошторис ремонту школи за 203 млн від Євросоюзу
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на “Наші гроші”.
Відділ освіти Бучанської міської ради 7 січня за результатами тендеру замовив ТОВ “Сан Сістемс Девелопмент” реконструкцію школи за 202,80 млн грн.
До кінця року у школі №2 на вулиці Шевченка, 14а планують реконструювати будівельні конструкції, архітектурні та електротехнічні рішення, внутрішні мережі опалення, вентиляції, кондиціонування, водопостачання й каналізації. Також оновлять системи охоронної та пожежної сигналізації, контролю концентрації газів, оповіщення, протидимного захисту й блискавкозахисту.
Самі роботи фінансуються коштом позики Європейського інвестиційного банку за проєктом “Програма для відновлення України”, а ПДВ покриють із місцевого бюджету. Договірна ціна динамічна, в ній враховані кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами у розмірі 10,08 млн грн.
23 жовтня 2024 року набули чинності зміни до Закону “Про публічні закупівлі”, які зобов’язують замовників оприлюднювати в системі “Прозорро” інформацію про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель будівельних робіт (прозоре будівництво). Відтепер невід’ємними додатками до договору про закупівлю, зокрема реконструкції, є документи, що містять детальну інформацію про ціни на матеріали. Однак Відділ освіти оприлюднив лише договір про закупівлю робіт без цих даних, що не відповідає вимогам національного законодавства.
Анонім звертався до замовника з проханням надати повний пакет проектної документації для ознайомлення з проектними рішеннями. Але той відповів, що проектна документація буде надана лише переможцю закупівлі та вся необхідна інформація надана в тендерній документації. Тобто учасники торгів мали фактично всліпу готувати свою тендерну пропозицію.
Конкурентом була ТОВ “Нідком”, яка не змагалася на раундах аукціону. Бориспільським “Нідкомом” володіють Андрій Мозговий із Черкащини і Маргарита Багнюк з Києва, а керує Максим Лазаренко. Частку в фірмі раніше мала невістка першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника.
Для участі в торгах Відділ освіти вимагав від учасників надати адресовані саме йому відгуки про виконання аналогічних договорів із підтверджуючими документами про прийняття завершених об’єктів будівництва в експлуатацію. З цього приводу скаржився анонім, назвавши такі вимоги дискримінаційними. Він зазначив, що “листи-відгуки надаються тим хто звертається за таким відгуком. Вимагати звернення від контрагентів учасника саме до Відділу освіти Бучанської міської ради є не законним”. Крім того, у зверненні зазначалося, що відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обʼєктів” відповідальність за введення об’єкта в експлуатацію несе саме замовник, а не підрядна організація. Лише замовник уповноважений подавати документи про прийняття об’єкта в експлуатацію. Тому факт введення чи невведення об’єкта в експлуатацію замовником не стосується якості виконання підрядником аналогічного договору та не може підтверджувати чи спростовувати факт його належного виконання.
У складі тендерної пропозиції “Сан Сістемс Девелопмент” вказала два виконаних аналогічних договори: як субпідрядник у ПрАТ “Бородянська спеціалізована пересувна механізована колона-15” на реконструкцію та будівництво Бородянського ліцею №1 Бородянської селищної ради Київської області вартістю 1,41 млн грн та на реконструкцію автозаправної станції в Закарпатській області вартістю 1,68 млн грн. Обидва відгуки про виконання аналогічних договорів були адресовані директору “Сан Сістемс Девелопмент”, а не замовнику даної закупівлі, що не відповідає вимогам тендерної документації.
Відповідно до Посібника “Національні процедури закупівель”, що регламентує правила проведення тендерів у межах Програми відновлення України, учасники мають відповідати кваліфікаційному критерію щодо наявності щонайменше двох виконаних аналогічних договорів за останні чотири роки (без урахування періоду воєнного стану) із вартістю кожного не менше 30% від очікуваної вартості закупівлі. У цьому тендері це 61,82 млн грн. Натомість “Сан Сістемс Девелопмент” надала договори на суму 1,41 млн грн та 1,68 млн грн, що суттєво нижче вимоги.
Відділ освіти Бучанської міськради очолює Олег Цимбал, а уповноваженою особою з публічних закупівель є Вікторія Лосенко. Міським головою Бучі з 1998 року залишається Анатолій Федорук.
За даними аналітичної системи YouControl cтоличною компанією “Сан Сістемс Девелопмент” керує Юрій Сухоцький, а належить вона Інні Жежер із Черкащини. Жежер також є співвласницею обслуговуючого кооперативу “Нова Ініціатива” у Вишгороді разом із Іваном Безносенком і Даниїлом та Дем’яном Приходько — синами народного депутата та колишнього заступника голови Національного банку України Бориса Приходька. Крім цього, вона володіє київським ТОВ «Управительська компанія “Жежер” на вулиці Зоологічній. Інна Жежер також одноосібно володіє ТОВ “ФК Кудрівка-1”, гостомельським ПП “Конкорд Юм”, вишгородським ПП “Лігал” та ТОВ “Велессіті” Остання компанія разом із ПАТ “Вишгородсільрибгосп” є замовником будівництва житлового комплексу Vyshgorod Sky, де “Сан Сістемс Девелопмент” виконує функції генерального підрядника.
Нинішній підряд є найбільшим в історії компанії. Раніше фірма виконала лише два державних замовлення: у 2023 році для Вишгородської міськради здійснювала демонтажні роботи на пошкодженому ракетним ударом об’єкті по вулиці Грушевського, 1 вартістю 876 тис грн, а у 2022 році постачала шини для “Укрзалізниці” на суму 452 тис грн.
Нагадаємо, що у Бучі визначено управителя ЖК “Сонячна оселя”.