Колишнього бранця країни-агресора РФ Андрія Коломійця не затримували, а “запросили” до територіального центру комплектування та соціальної підтримки в Одеській області. Про це 11 липня повідомила пресслужба оперативного командування “Південь” у Facebook.
За словами військових, учасника Євромайдану, якого засудили в анексованому Криму і якого Росія депортувала до грузинського пункту пропуску після 10 років незаконного ув’язнення, запросили у Білгород-Дністровський районний ТЦК для внесення потрібних даних до електронної системи обліку, після чого відпустили.
“Наголошуємо, що під час візиту жодного примусу чи тиску на Коломійця Андрія не здійснювалося. Усі дії відбувалися виключно в рамках чинного законодавства”, – ідеться в повідомленні.
У ТЦК додали, що Коломієць має право на відстрочку від проходження військової служби як цивільна особа, яка була в російському полоні, його можуть призвати на військову службу лише добровільно.
Контекст
У травні 2015 року Коломійця як учасника Революції гідності затримали на території Кабардино-Балкарії за підозрою у зберіганні наркотиків. Однак захист українця виявив низку процесуальних порушень, які ставлять це під сумнів, розповідала Кримська правозахисна група.
Після затримання Коломійця перевезли до Криму, де обвинуватили у спробі вбивства двох кримських співробітників “Беркуту”. Як доказ його провини, за словами адвоката, були тільки дві чорно-білі фотографії нібито обгорілої форми беркутівців.
Під час судового засідання адвокат Коломійця надав документи з тодішньої Генеральної прокуратури України, у яких ідеться, що Коломієць не є фігурантом кримінальної справи про напад на співробітників “Беркуту”, яку розслідують в Україні.
У червні 2016 року Коломійця засудили до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Він відбував покарання у Краснодарському краї. Уже після закінчення строку покарання, 6 липня, РФ депортувала Коломійця на російсько-грузинський кордон, там він застряг на КПП, оскільки в його паспорті не було вклеєно фото у 25 років, пишуть “Ґрати”. 9 липня виданню повідомили у МЗС України, що документи, потрібні для повернення Коломійця додому, готові.
Російський правозахисний центр “Меморіал” заніс українця у список політв’язнів.