У грудні 2024 року середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 138,9 пункту, що на 0,7% менше за листопадовий показник. Це ‒ перше зниження значення цього індексу після зростання 7 місяців поспіль. Проте він усе ще на 17% вище, ніж у грудні 2023 року, повідомили у ФАО.
На тлі млявого попиту на світових ринках і накопичення запасів найбільше знизилися світові котирування вершкового масла, переломивши зростання, що тривало 14 місяців поспіль.
Світові ціни на сир і сухе знежирене молоко також впали внаслідок ослаблення міжнародного попиту.
Міжнародні котирування на сухе незбиране молоко, навпаки, стрімко зросли, чому сприяло підвищення цін у Океанії на тлі стабільного попиту на світових ринках, зокрема в Азії, а також скорочення запасів у Західній Європі під час сезонного скорочення виробництва молока.
За підсумками 2024 року середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 129,6 пункту, що на 4,7% вище, ніж попереднього року. Насамперед через стрибок цін на вершкове масло внаслідок підвищеного попиту у світі та скорочення експортних постачів у результаті непередбачуваних погодних умов, що негативно вплинули на виробництво.
Як повідомлялося, перші торги GDT 2025 року завершилися зниженням індексу цін на молочну продукцію на 1,4%.