Ремонтно-будівельні роботи у Бородянці Київської області потрібно пришвидшити, аби місцеві жителі якнайшвидше отримали житло. Про це під час виїзної наради сказав начальник обласної військової адміністрації Микола Калашник
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на допис Калашника на своїй сторінці у Facebook.
Під час наради перевірили процес відбудови пошкоджених будинків та інфраструктури. Зокрема, на території парку вже проклали пішохідні доріжки, висадили дерева та кущі, встановили лави, дитячі гойдалки, скейт-парк, облаштували зону для риболовлі.
За словами керівника ОВА, під час відбудови враховують облаштування безбар’єрного простору. Також вислухали побажання місцевих.
Саме вони є основними користувачами цих просторів, тому всі зміни мають відповідати їхнім потребам і очікуванням
– сказав Микола Калашник.
До наради долучилися перший заступник голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Микола Бойко, представники місцевої влади, київської філії підприємства “Газорозподільні мережі України”, “ДТЕК Київські регіональні електромережі”, підрядники, технаглядачі та проєктанти.
За експериментальним проєктом з відновлення населених пунктів, у Бородянці мають відбудувати 78 об’єктів. Для 58 із них замовником робіт буде Київська обласна військова адміністрація.
Мають відбудувати будинки, обʼєкти соціальної сфери, а також звести нове протирадіаційне укриття.
На початку 2022-го року Бородянка опинилася під окупацією російських військ. Унаслідок інтенсивних обстрілів селище стало одним із найбільш зруйнованих у Київській області.
27 лютого російські війська зайшли до Бородянки та почали масовані обстріли й авіаудари. Були знищено житлові багатоповерхівки та критична інфраструктура. Місцеві жителі повідомляли, що під час окупації російські солдати вбивали цивільних.
Бородянку вдалося звільнити 1 квітня 2022-го року. Після деокупації правоохоронці виявили на її території тіла вбитих мирних жителів і докази розстрілів.
Нагадаємо, Бородянка презентувала Програму комплексного відновлення громади.