В Ірпінській міській бібліотеці відбулася презентація поетичної антології “Поезії війни. Слово міста-Героя Ірпінь”
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ”.
До збірки увійшли вірші людей різних професій – письменників, політиків, військових, школярів. Усі твори були написані під час повномасштабного вторгнення, відображаючи біль, боротьбу та незламність українського народу.
До антології увійшла поезія Юрія Калініна – волонтера, ветерана АТО, який загинув у перші дні війни. Його вірш передає емоції тих, хто на передовій віддав своє життя за Україну:
Останній бій, останнє слово брата.
Остання мить… Які вони були?
Не те що попрощатися — поховати
Тебе усі ми разом не змогли…
Петро Щербина, письменник, упорядник збірки “Поезії війни. Слово міста-Героя Ірпінь”, зачитав вірш Олександра Ірванця:
З міста, що ракетами розтрощене,
До усього світу прокричу:
Цього року у Неділю Прощену
Я, здається, не усіх прощу!
Олександр Ірванець зараз вже у віці, він за кордоном, але він теж переходив річку Ірпінь, дорогу життя, був під мостом. 5 березня, коли він переходив річку, написав цей вірш,
– зазначив Петро Щербина.
Під час презентації свої поезії також зачитав заслужений діяч мистецтв України Леонід Закордонець. Його слова стали закликом до стійкості та віри:
Вставай і йди, щодня вперед,
Як вимагав Всевишній.
Хоч не швидкий думок всіх злет,
Окрім шляху все лишнє.
До антології увійшли твори майже 30 письменників, а ілюстрації для книги створили 11 художників. Видання стало можливим завдяки проєкту Товариства “Відважних” – “Бібліотека “Слова Відважних”.
У лютому-березні 2022 року я їздив по блокпостах і бачив людей, які пишуть. Ми знали, що пише Калінін, що пише Мартинюк. Люди просто не могли не писати в цей період. Ця книжка – перша спроба зібрати твори всіх тих, хто переживає і транслює ці події прекрасним українським словом,
– наголосив СЕО Товариства «Відважних», засновник видавничого проєкту Володимир Карплюк.
Організатори проєкту планують у майбутньому випустити розширене видання з новими творами.
Це настільки важливо, щоб наші діти, наші онуки з покоління в покоління знали, що відбувалося тут, на нашій рідній землі, і яку ціну ми заплатили за нашу свободу,
– підкреслила в.о. Ірпінського міського голови, секретар ради Анжела Макеєва.
Я думаю, що після цієї книжки ми можемо сміливо говорити, що у нас є своя ірпінська школа поезії. І цим ми маємо пишатися,
– додав письменник, упорядник збірки Сергій Мартинюк.
Видання “Поезії війни. Слово міста-Героя Ірпінь” є не лише збіркою віршів, а й літописом пережитого, що стане важливим свідченням для майбутніх поколінь.
Нагадаємо, Товариство “ВІДВАЖНИХ” щороку підтримує проведення Всеукраїнського пленеру “Намальований Ірпінь”, заснувала найбільшу в Україні за розміром преміального фонду Літературну премію Ірпеня, профінансувала створення найдовшого в Україні Літературного муралу Ірпеня і найбільший у світі мурал з картиною Тараса Шевченка “Катерина”, створення бронзової скульптури “Спротив” на честь захисників Київщини, створення документального фільму “Форпост Ірпінь” на основі книги Петра Щербини “Битва за Ірпінь”. Засновники компанії Володимир Карплюк та Володимир Співак подарували Ірпінській громаді встановлений на Центральній площі міста пам’ятник Тарасу Шевченку. У 2024 році “ВІДВАЖНИХ” оголосили про започаткування серії української літератури Бібліотека “Слова Відважних”, першою у якій було видано збірку віршів Григорія Кочура “Інтинський зошит”, наступною стала поетична збірка “Осколки” юного письменника Богдана-Любомира Притули.
Нагадаємо, що оргкомітет Літературної премії Ірпеня повідомив про завершення прийому творів на конкурс 2024 року, до участі в якому долучилися 403 автори.