Суддя округу Колумбія Амір Алі зобов’язав Державний департамент і Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) до півночі 26 лютого оплатити всі рахунки за роботу, яку виконали іноземні підрядники агентства до 13 лютого. Про це повідомляє CBS News 25 лютого.
Підрядники стверджували, що їх позбавили фінансування через указ президента США Дональда Трампа й подальшу директиву держсекретаря Марко Рубіо, згідно з якими іноземну допомогу США заморозили на 90 днів, пише ЗМІ.
На екстрених судових слуханнях юрист міністерства юстиції США не зміг пояснити, які кроки здійснює адміністрація Трампа для відновлення фінансування програм допомоги іноземним державам, підкреслює медіа.
Як пишуть журналісти, адвокат неприбуткових організацій і бізнесу заявив, що від USAID не було “жодних вказівок” щодо розморожування коштів іноземної допомоги. Він додав, що уряд однаково має оплатити платежі, навіть за контрактами, які скасували або зупинили протягом останніх кількох днів.
Контекст
20 січня Трамп підписав указ про зупинення на 90 днів програм зовнішньої допомоги США, щоб перевірити, наскільки вони відповідають його політичним цілям. Документ припускав, що держсекретар США Марко Рубіо або його довірена особа ухвалять подальші рішення щодо надання допомоги після консультацій з адміністративно-бюджетним управлінням.
27 січня “Суспільне” поінформувало, що USAID зупинило фінансування всіх програм і проєктів без винятків після директиви Держдепу про аудит на 90 днів.
3 лютого Ілон Маск заявив про намір закрити USAID. Цього самого дня CNN написав, що головний офіс агентства у Вашингтоні не працює, а співробітників попередили, що приходити на роботу не потрібно. Того самого дня Рубіо оголосив, що USAID переходить у його підпорядкування.
11 лютого CNN повідомив, що генерального інспектора USAID Пола Мартіна усунули з посади.
14 лютого Politico писало, що суддя Окружного суду США у Вашингтоні Амір Алі зобов’язав адміністрацію Трампа відновити фінансування підрядників, які працюють у сфері зовнішньої допомоги. Суддя Карл Ніколс заблокував рішення адміністрації про масове звільнення тисяч держслужбовців, які працюють у секторі допомоги, а 13 лютого, за інформацією ЗМІ, він продовжив заборону ще на тиждень.
24 лютого USAID повідомило, що адміністрація Трампа почала масові скорочення в агентстві, які торкнуться тисяч співробітників.