У 2025 році держава продовжила спрощену та безпечну процедуру вступу до українських закладів освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих та прифронтових територій України. Про це на брифінгу сьогодні, 16 липня, розповіла заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на пресслужбу КОВА.
Громадяни України, що проживають на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій, мають право на спрощений вступ у 2025 році — за так званою квотою-2. Це означає, що можна вступати на бюджет за окремою процедурою без НМТ, діє механізм спрощеного підтвердження документів. Держава гарантує підтримку абітурієнта на всіх етапах,
— сказала Жанна Осипенко.
Відповідно до Порядку прийому передбачено спеціальні умови участі в конкурсному відборі на навчання.
Усі механізми спрямовані на те, щоб зробити цей шлях максимально доступним для наших громадян, незалежно від наявних документів, місця перебування чи життєвих обставин.
У Київській області під час вступної кампанії 2025 року у закладах вищої, фахової передвищої освіти функціонує 4 освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна” на базах Університету Григорія Сковороди в Переяславі, у Білоцерківському національному аграрному університеті, Державному податковому університеті та Боярському фаховому коледжі Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Окрім того, із кожним освітнім центром працює уповноважений заклад загальної середньої освіти, який проводить річне оцінювання та здійснює замовлення документів про освіту.
Щоб вступити, необхідно обрати університет, або коледж; звернутись до освітнього центру «Крим-Україна» чи «Донбас-Україна».
Центри вже працюють. Контакти можна знайти на сайті закладу або сайті МОН.
Освітні центри:
- надають консультації та сприяють в оформленні декларації заявника;
- забезпечують консультування щодо річного оцінювання;
- організовують оформлення документів, проведення вступного випробування до закладу освіти та надання рекомендації для вступу до закладів вищої або фахової передвищої освіти, до закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
- сприяють отриманню заявником документів, що посвідчують особу.
Міністерство розвитку громад та територій України спільно з ініціативою Президента України Bring Kids Back UA та іншими партнерами розробили інформаційну кампанію щодо вступу дітей та молоді з тимчасово окупованих територій України до закладів освіти.
Інформування населення щодо гарантованого вступу дітей та молоді з тимчасово окупованих територій України до закладів освіти Київської області проводиться через органи місцевого самоврядування, заклади освіти, ЦНАПи, соціальні мережі, Telegram-канали, тощо.
Для молодої людини, яка виїхала з тимчасово окупованої території, при вступі до українського закладу освіти буде забезпечено:
- анонімність, супровід і допомогу під час проведення вступної кампанії;
- проживання в студентському гуртожитку на час вступу та під час навчання;
- допомогу в оформленні всіх необхідних українських документів;
- щомісячну стипендію.
Вступ до закладу освіти здійснюється на спрощених умовах:
- сертифікат Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) чи Національний мультипредметний тест (НМТ) — необов’язкові;
- якщо немає українського паспорта – достатньо свідоцтва про народження;
- подача документів і складання вступних іспитів (у формі співбесіди) можлива онлайн.
Тож усі заклади освіти Київської області запрошують до себе на навчання українську молодь, гарантуючи високі стандарти надання освітніх послуг. Вступна кампанія 2025 стартувала.
Детальна інформація про можливість безпечно виїхати з ТОТ, умови вступу до закладів вищої освіти в Україні та контакти для звʼязку зібрана за цим посиланням.
Нагадаємо, що