Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський провів нараду, де йшлося про проблемні питання військової медицини і як їх урегулювати. Про це головком повідомив на своїй сторінці у Facebook 10 липня.
За словами Сирського, зараз у медслужбах бракує спеціалістів. На стабілізаційних пунктах, зокрема, фіксують дефіцит бойових медиків.
“На стабпунктах медиків не вистачає. Ланка молодшого медичного персоналу, а саме бойових медиків, потребує значного підсилення”, – зазначив головком.
Тож за розпорядженням Сирського із травня готують більше фахівців – 2% випускників базової загальної підготовки (БЗВП) виділяють саме на медичний напрям.
“Але цього недостатньо, тому шукаємо дієві рішення й розглядаємо пропозиції командирів медичних підрозділів і установ щодо вирішення цього питання”, – прокоментував головнокомандувач.
Також Сирський просить покращити евакуацію поранених із передової і пропонує активніше використовувати дрони.
“Закликав медиків до відвертої розмови про існуючі проблеми й потреби”, – написав він, анонсувавши подальші кроки щодо зміцнення медичних батальйонів.
Контекст
Із травня 2025 року в силах оборони змінили програму базової загальної військової підготовки (БЗВП). Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляв 15 квітня. Рішенням головнокомандувача ЗСУ скорочено строки й інтенсивність навчання для колишньої категорії мобілізованих “обмежено придатний”. Згідно із законом, вони можуть служити лише в тилових частинах.
Також із травня в усіх бригадах і батальйонах ЗСУ запровадили патронатні служби, які стежитимуть, щоб вчасно були оформлені всі документи, допомагатимуть із питаннями щодо оформлення інвалідності, протезування, а також триматимуть зв’язок із рідними військових.