Протягом року проєкт “Серце Азовсталі” спільно з платформою Healthy Mind упроваджує цифрові інструменти для покращення ментального здоров’я оборонців Маріуполя та їхніх сімей. Про це пише сайт ініціативи.
Громадська організація працює з ветеранами, родинами полонених, загиблих і зниклих безвісти. З огляду на зростання кількості підопічних після кожного обміну полоненими, постала потреба в ефективному способі діагностики психологічного стану. Зокрема, зазначили у ГО, через недовіру частини військових до традиційної психологічної допомоги.
За повідомленням сайта, Healthy Mind дає змогу проходити тести самостійно й анонімно, що підвищує достовірність результатів. Платформа оцінює стан за понад 40 шкалами (ПТСР, тривожність, депресія тощо) за міжнародними стандартами DSM-5. Оцінка займає приблизно вісім хвилин. Технологія дає змогу адаптувати програми реабілітації під конкретні групи.
“Те, що ми маємо можливість у зручний спосіб отримувати аналітику щодо динаміки й прогресу наших оборонців і родин, дає змогу робити нашу підтримку ще ефективнішою”, – зазначила директорка “Серця Азовсталі” Ксенія Сухова.
Платформу вже використовують у консультаціях, на реабілітаційних кемпах і групових сесіях, ідеться в повідомленні.
СЕО Healthy Mind Максим Рабінович зазначає, що система стане частиною регулярного психологічного скринінгу в межах програми “Здоров’я”, яку реалізує ГО.
“Healthy Mind додається в екосистему загального чекапу здоров’я для всіх підопічних “Серця Азовсталі”, оскільки ментальне й фізичне здоров’я тісно пов’язані між собою. Це дозволить не лише проводити разову діагностику, але й дасть можливість кожній людині самостійно відстежувати зміни у своєму психічному стані після завершення програм підтримки”, – додає він.
За рік за допомогою цифрової системи проведено сотні скринінгів.
“Отримані дані дають змогу точніше визначати потреби різних груп і підвищити якість наданої допомоги”, – пишуть представники “Серця Азовсталі”.