338
Кошти будуть спрямовані на будівництво сонячної електростанції (СЕС) потужністю 22,35 МВт, з інверторною потужністю 16 МВт та системою накопичення енергії (СНЕ) ємністю 33,44 МВт·год.
Станцію буде зведено в Мукачівському районі Закарпатської області, а введення об’єкта в експлуатацію заплановане на січень 2026 року.
Як зазначив заступник голови правління Ощадбанку Юрій Каціон, це семирічне проєктне фінансування — приклад необхідних для економіки довгострокових інвестицій. Він підкреслив, що проєкт вигідно поєднує сучасні технології та забезпечує високу рентабельність від продажу електроенергії на ринку “на добу наперед”.
Засновниця Helios Strategia Олена Скрипник наголосила, що проєкт демонструє технологічну зрілість українських компаній і є кроком до децентралізованої енергетики.
Helios Strategia — міжнародна інжинірингова група, яка спеціалізується на EPC-проєктах у сфері сонячної енергетики та системах накопичення енергії для промисловості. Сумарна потужність проєктів, у яких брала участь група, становить 1,2 ГВт. Основні об’єкти розташовані в Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях.
Також повідомляється, що з початку 2025 року Ощадбанк збільшив обсяг енергокредитування до €93 млн, з яких 45% припадає на накопичувачі енергії, 43% — на вітроелектростанції, а 12% — на спільні проєкти СЕС і СНЕ.
Джерело: Інтерфакс-Україна