У Києві, у пресцентрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”, відбулося засідання дискусійного клубу “Столичний регіон”, у межах якого обговорили бачення перемоги України та презентували проєкт “ТОП-100 найвпливовіших людей 2024 року”
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ”.
“Що таке перемога України у війні: які очікування в жителів столичного регіону” – тема дискусійного клубу “Столичний регіон”, організованого Інформаційним Агентством “Легендарний Київ”, Інститутом української політики та соціологічною компанією “Актив груп”, що об’єднала експертів, політиків, депутатів, науковців, військових і громадських діячів. Під час засідання презентували результати соціологічного дослідження, проведеного компанією “Актив груп”, яке показало: уявлення про перемогу трансформуються.
Відтак учасники клубу обговорили настрої українців та мешканців Київщини зокрема в контексті третього року повномасштабної війни. Серед ключових питань – оцінка діяльності місцевої влади, що люди готові робити заради перемоги, що для них перемога (повернення кордонів, капітуляція ворога чи припинення вогню), а також які сподівання та страхи в людей щодо так званого післявоєнного дня.
Власним баченням сценарію перемоги та викликів, які чекають попереду, поділилися учасники дискусії, яку модерував політолог Олексій Вороненко.
• Андрій Єременко – керівник соціологічної компанії “Актив груп”;
Дослідження показують, українці очікують продовження війни ще як мінімум пів року. На тлі розмов про перемир’я, після листопада 2024 року, кількість бажаючих йти на переговори з росією без умов якомога швидше падає, одночасно з цим росте бажання людей йти на перемовини за умови повної зупинки бойових дій. На думку респондентів, за успіхи контрнаступу та оборони відповідає ЗСУ, натомість за провал відповідальні: 1. міжнародні партнери та союзники; 2. Президент
• Володимир Крейденко – народний депутат України, заступник голови Комітету ВР з питань транспорту;
Єдність нашого суспільства, наша робота по захисту нашої країни, починаючи від волонтерів, солдатів, влади, опозиції, – всі працюють на результат. Всі хочуть скорішої зупинки війни на українських умовах. Це дуже важливо, і спілкування моє з нашими громадянами це підтверджує. Ми спілкуємося в різних регіонах, на лініях зіткнення з солдатами, з волонтерами добробату
• Олег Іваненко – депутат Київської обласної ради, паралімпієць, меценат, кандидат політологічних наук;
Є два варіанти, як можна закінчити війну швидко. Перший лежить в площині української політики, другий в американській. Американський варіант – Джордж Вашингтон – найбільший авіаносець заходить в Чорне море, і війна закінчується. Український варіант – оголошення стану війни. І тоді в нас проблем з демобілізацією, мобілізацією не буде, бо всі депутати, чиновники, адміністрація президента крокують на війну
• Олександр Магдич – військовослужбовець ЗСУ, керівник Білоцерківського корпусу добровольців;
Для досягнення миру і перемоги потрібні: 1) загальна мобілізація економіки і громадян; 2) Потрібен закон про демобілізацію і ротацію для військових; всі ресурси – на боротьбу з ворогом, бо інакше війна ніколи не закінчиться
• Сергій Гулієв – депутат Вишневої міської ради, підприємець.
Я вже багато років веду спільноту “Безпечний регіон” у вайбері та телеграмі, де загальна кількість учасників пів мільйона людей і яку читає майже 41 країна світу. Коли почалося повномасштабне вторгнення був створений БФ Сергія Гулієва, який зараз визнаний як найпотужніший. Мені приємно, що у направленні зусиль на перемогу великий відсоток займають волонтери. Ми працюємо цілодобово, три роки вже не спимо. Зібрали і відправили на фронт сотні мільйонів гривень та тисячі фур з допомогою
Також у межах дискусійного клубу представили проєкт “ТОП-100 найвпливовіших людей 2024 року”. До рейтингу ввійшли представники влади, бізнесу, культури, науки та громадськості.
Перша десятка – ексначальник Київської обласної військової адміністрації, голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, віцепрем`єр-міністр із відновлення України – Міністр розвитку громад та територій, ексзаступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба, в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський, заступник керівника Офісу Президента України Олег Татаров, начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Анатолій Щадило, ексзаступник керівника Офісу Президента України, радник міністра оборони Кирило Тимошенко, командувач Сухопутних військ Збройних сил України Михайло Драпатий, керівник Київської обласної прокуратури Максим Крим, віцепрем’єр-міністр – Міністр національної єдності України, ексголова правління НАК «Нафтогаз» Олексій Чернишов.
Як зазначають укладачі рейтингу, вони не орієнтуються лише на посади. Для них головне – реальний вплив людини на регіон, її внесок у розвиток Київщини, ініціативи та дії, що змінюють життя громади.
Нагадаємо, що проєкт “ТОП-100 найвпливовіших людей” реалізують із 2017 року зусиллями творчого колективу Інформаційного агентства “Легендарний Київ” та редакції незалежної газети “Слово і Діло” за участі експертів «Інституту української політики».
Рейтинг формують на основі інформаційно-аналітичного дослідження про суспільно-політичну ситуацію в області. Видання доступне як у друкованій версії, так і в онлайн-форматі на сайті проєкту: https://top-100.kyiv.ua.