Архівна панорама центру Білої Церкви 1957 року відображає місто, яке ще не знало багатьох змін. Деякі будівлі ще не були зведені, а інші згодом поступилися місцем новим об’єктам – пам’ятнику Леніну та будівлі міськкому партії
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на “OBUKHIV.INFO”.
Цей історичний знімок було опубліковано в газеті «Ленінський шлях» 11 серпня 1957 року. Він став приводом для обговорення та спогадів старожилів про те, яким був центр міста у ті роки.
Смаки дитинства та улюблені місця
Місцеві мешканці згадують, що «офіцерська» їдальня славилася смачною кавою та пончиками. У гастрономі «Центральний» можна було придбати улюблені солодощі – цукерки «Морські камінці», «Дружба» з кеш’ю в шоколадній глазурі та багато інших.
Зліва від гастроному працював магазин «Грамплатівок», де продавали чорні вінілові диски. Нижче по сходах знаходилося популярне кафе «Морозиво», куди приходили цілими сім’ями. Асортимент включав кулькове морозиво, яке за бажанням поливали сиропами та шоколадом. Тут також можна було придбати «Сітро» та фруктові соки.
Як змінився центр міста
Пізніше в місті з’явилося ще одне популярне місце – кафе «Холодок» біля входу в парк імені Петровського (нині парк Шевченка). У 90-х роках на його місці відкрився перший у місті гриль-бар, який згодом перетворився на ресторан «Суліко».
Містяни також пригадують цікаві деталі тогочасного оформлення закладів. Наприклад, у кафе «Морозиво» висів плакат із написом:
Радить лікар соку склянку пити з вечора і з ранку.
З роками місто змінювалося, змінювався і його архітектурний вигляд, але спогади про ті часи продовжують жити в пам’яті мешканців Білої Церкви.
Нагадаємо, що архівні карти Київщини періоду XVIII-XX століть оцифрували.