Застосунок для шкіл “Мрія” стане національним із 1 вересня 2025 року, його вже протестувало 40 шкіл у шістьох областях України. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Тelegram 8 квітня.
“Україна в таких технологічних рішеннях – один із лідерів. Ми об’єднали фактично все шкільне навчання в одну зручну цифрову систему: навчальні матеріали, журнали, оцінки, домашні завдання та інформація для батьків. “Мрія” спрощує процес навчання у школі й робить це системно. І дає змогу дітям у всіх частинах нашої великої країни – від прифронтових громад до кожного нашого міста, кожного села, кожної школи – мати однаково повний доступ до освіти”, – ідеться у дописі українського лідера.
За його словами, уряду надійшло понад 1 тис. заявок від українських шкіл із проханням долучитися до системи “Мрія”.
Уряд планує допустити до системи “тисячі шкіл” вже 2025 року, наголосив президент.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров підкреслив, що відсьогодні кожна школа може подати заяву та під’єднатися до “Мрії”.
“У Мрії навіть є окрема валюта, яку діти отримуватимуть за досягнення. А ще – позашкілля: гуртки, басейни, бібліотеки, музеї – усе просто в застосунку. І, звісно, найважливіше – це домашка, план дня, оцінки, чати без спаму, шахраїв, фідбек від учителів та перший документ Мрія ID”, – повідомив він.
У Мінцифри додали, що серед нових функцій, які з’являться у застосунку цього року:
- гейміфікація та система внутрішньої валюти “мрійки” для учнів, яку можна обмінювати на бонуси: квитки в кіно, майстеркласи чи VR-квести;
- інтеграція елементів штучного інтелекту – автоматичне створення тестів і рекомендацій навчального відеоконтенту;
- можливість для батьків обирати гуртки за інтересами дитини й записуватися на них у застосунку.
Контекст
Освітній цифровий застосунок “Мрія”, яким можуть користуватися учні, учителі та батьки в Україні й за кордоном, об’єднує всі основні елементи освітнього процесу: розклад занять, електронні журнали, систему оцінювання, чати, динаміку навчальних досягнень та бібліотеку персоналізованого контенту. Усе це доступно через вебпортал і мобільний застосунок, ідеться на сайті застосунку.
“Мрію” презентував 1 вересня 2023 року Зеленський.
1 вересня 2024 року платформа почала працювати в пілотному режимі.