У Київській області реалізують інноваційний проєкт з лікування посттравматичного стресового розладу внаслідок війни за допомогою технології віртуальної реальності
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на “The Pharma Media”.
Радник голови обладміністрації з питань ветеранської політики Іван Добровольський розповів, що проєкт впроваджує громадська організація “Київщина — це ми” за підтримки Вишеградського фонду в партнерстві з Міністерством закордонних справ Республіки Корея.
Голова ГО “Київщина — це ми” Дар’я Новикова зазначила, що в межах проєкту навчання нового методу лікування ПТСР з використанням технологій віртуальної реальності пройдуть 20 фахівців, а саме психіатри, клінічні психологи, психотерапевти. Заплановано відкрити п’ять кабінетів психологічної допомоги в п’яти громадах Київщини. Допомогу зможуть отримати 80 ветеранів, військовослужбовців і внутрішньо переміщених осіб із ПТСР.
Відбулося пілотне впровадження цієї технології. Упродовж шести тижнів військовослужбовці проходили лікування за новим методом і повідомляли про зменшення тривожності, депресивних станів та суїцидальних думок.
VR-контент для терапії ПТСР розробила українська компанія VR Mentality. Навчання і сертифікація фахівців проходитимуть на базі Національного медичного університету ім. Олександра Богомольця. Активну участь у проєкті бере Київське обласне психіатрично-наркологічне об’єднання.
Надалі планується масштабувати проєкт у Київській області та у прифронтових регіонах.
Нагадаємо, що реабілітація через рух для ветеранів: у Баришівці пройшли Всеукраїнські змагання “Звитяга Нескорених”.