У Київській області до 2028 року планують збудувати перший в Україні завод із виробництва високотехнологічного флотованого (листового) скла
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на пресслужбу Міністерства економіки України.
Про початок реалізації цього проєкту 11 лютого оголосили інвестори компанії NovaSklo за участі Міністерства економіки та урядового офісу з залучення інвестицій UkraineInvest.
Україна активно розвиває переробну промисловість – ми прагнемо, щоб її частка у ВВП за найближчі 10 років зросла до 20% за стандартами ОЕСР. Це головна ціль державної політики “Зроблено в Україні”. Одним з її важливих інструментів є підтримка проєктів зі значними інвестиціями, що сприяє розвитку виробництва, залученню капіталу та стимулюванню несировинного експорту. Скловиробництво – одна з важливих галузей переробної промисловості, що має стратегічне значення для будівництва та промислового виробництва, а також відіграє значну роль у відбудові країни. Будівництво заводу створить нові робочі місця та залучить додаткові інвестиції у промисловість України. Держава підтримує такі великі проєкти, передбачивши ряд стимулів, які дозволяють відшкодувати до 30% від загального обсягу капітальних інвестицій,
– наголосив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.
Компанія NovaSklo та UkraineInvest підписали меморандум про співпрацю. Він зокрема передбачає надання правової, консультативної, аналітичної підтримки інвестору урядовим офісом з метою отримання проєктом спеціального статусу, що дозволить претендувати на податкові та митні пільги, а також відшкодування державою частини витрат на збудовану інженерно-транспортну інфраструктуру й підключення до мереж.
Завод матиме одну виробничу лінію, що дозволить задовольнити попит на продукцію всередині країни з можливістю добудувати другу. Основними споживачами скла будуть виробники вікон, фасадів тощо. Тож реалізація проєкту не тільки запустить галузь скловиробництва в країні, а й пожвавить розвиток малого і середнього підприємництва та громад. У будівництві заводу братимуть участь провідні світові виробники з Німеччини, які постачатимуть обладнання та передові технології, що сприятиме інноваційній трансформації промисловості і інтеграції української економіки у європейський ринок.
Нагадаємо, що на стадії затвердження документації перебуває будівництво сучасного сміттєпереробного заводу з оброблення побутових відходів у Фастові.