Мобільні бригади психологів Фонду Ріната Ахметова провели групові лекції на тему “Як упоратися із травмою війни” у Краматорську, Павлограді, Кам’янському і Кривому Розі. Про це повідомили 25 жовтня у пресслужбі Фонду.
“Травма війни небезпечна тим, що якщо вчасно не звернутися до фахівців, це може перерости в комплекс подій, які потім дуже складно розв’язати. Упоратися допомагають дихальні вправи, вправи на заземлення, методики з арттерапії. Дуже важливо в цей час залишатися людиною, яка діє”, – пояснила психологиня мобільних бригад Фонду Тетяна Ковальська.
У вересні й у жовтні такі заходи проводили для людей, які багато працюють з іншими, – зокрема, це соціальні працівники, освітяни, медичні працівники. Серед відвідувачів психологічних лекцій також були переселенці з прифронтового Покровська, які зараз живуть у Кам’янському.
Психологи мобільних бригад Фонду Ріната Ахметова застосовують різні інструменти щодо роботи з травмою. Частина з них допомагає швидше стабілізуватися в гострому стані самому. Частина – спрямована на допомогу іншій людині: підтримувати іншого теж треба так, щоб випадково не погіршити його чи свого стану, зазначили у Фонді.
Проєкт психологічної допомоги Фонду розпочали 2014 року. 2022-го до нього долучилися мобільні бригади психологів.
Понад 1,075 млн жителів України вже надали психологічну допомогу від Фонду під час війни. Для цього 250 психологів пройшли навчання Фонду Ріната Ахметова з курсу “Травма війни”.