Чорнобильську атомну електростанцію відвідала делегація на чолі з Міністром Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Ноелем Барро
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на пресслужбу Чорнобильської АЕС.
Під час візиту обговорили питання ядерної безпеки, наслідки ворожої атаки дрона на НБК та можливості співпраці між Україною та Францією у сфері поводження з радіоактивними відходами.До складу французької делегації, яка відвідала Чорнобильську зону, увійшли Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро, Посол Франції в Україні Гаель Весьєр, представники Міністерства енергетики України та Державного агентства з управління зоною відчуження.
Гості побували у північному гаражі СОК, куди раніше влучив російський ударний дрон «Герань-2». Делегація оглянула пошкодження Арки нового безпечного конфайнмента (НБК), спричинене фугасною бойовою частиною дрона. Також вони відвідали Центральний щит контролю та управління НБК, де українські фахівці ознайомили їх із технічними можливостями та системами керування конфайментом.
Питання безпеки НБК має особливе значення для французької сторони, адже головним підрядником його будівництва була саме французька компанія NOVARKA. Відтак, обговорення подальшого відновлення функцій захисної арки стало одним із ключових у програмі візиту.
Учасники делегації також акцентували увагу на загрозах, які несе російська військова агресія для українських ядерних об’єктів. Велися перемовини щодо поглиблення співпраці у сфері ядерної безпеки, зокрема в напрямку управління пошкодженим відпрацьованим ядерним паливом, фізичного захисту об’єктів зберігання та захоронення радіоактивних відходів, а також спільних проєктів і обміну експертизою.
Як зазначив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник, питання радіаційної безпеки є одним з головних пріоритетів України:
Україна і Франція є країнами з великим ядерним потенціалом, тому мають активно співпрацювати в цій сфері.
Заступник міністра подякував французькій стороні за підтримку, що надавалася Україні протягом багатьох років для подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, а також внески на Рахунок міжнародного співробітництва для Чорнобиля.
Нагадаємо, що у Чорнобилі після атаки БПЛА обговорили безпеку нового стратегічного об’єкта.