На форумі “Ветеранські ініціативи” компанія “Метінвест” презентувала екосистему реінтеграції ветеранів і ветеранок і напрям фізичного й ментального здоров’я. Про це повідомив корпоративний сайт.
Зараз лише 45 із 200 найбільших компаній України мають формалізовану ветеранську політику, а 23% ветеранів стикалися з дискримінацією під час працевлаштування. Такі дані вказано в аналітичному дослідженні Top Lead “Ветерани після війни: як забезпечити гідність на роботі”, яке підготували у співпраці з Міністерством у справах ветеранів та Українським ветеранським фондом.
“Метінвест” підходить до ветеранських програм як до довгострокової системної політики, у якій важливі не лише ініціативи, а й сталі механізми їх підтримки. Фокус на психоемоційному стані, медичному супроводі, професійній та соціальній інтеграції, роботі з колективами – це той інструментарій, який дозволяє повертати ветеранів не просто до роботи, а до повноцінного життя”, – про це під час заходу розповіла керівниця проєктів із реінтеграції ветеранів “Метінвесту” Світлана Парова.
За її словами, ветерани часто називають здоров’я пріоритетом номер один, тому цей напрям є важливою частиною ветеранської політики компанії.
“Одна з перших програм – “Метінвест – разом!”, сервіс психологічної підтримки для всіх працівників та їхніх родин. Для ветеранів ми додали опцію консультації з військовими психологами і групові зустрічі “Побратим”, де ветерани у форматі “рівний – рівному” й під модерацією досвідчених психологів діляться досвідом адаптації до мирного життя”, – зазначила Парова.
Вона додала, що для покращення фізичного і психологічного стану ветеранів “Метінвест” разом із проєктом “Серце Азовсталі” розпочав програму ветеранських кемпінгів у Карпатах, яка поєднує психологічну підтримку, оздоровлення, фізичну активність і спілкування.
“Ми переглянули політику медичного страхування й запустили програму “Ветеран” для ветеранів у перший рік після демобілізації. Ця програма має збільшений ліміт на стоматологічні послуги, розширене медикаментозне забезпечення, покриває лікування хронічних хвороб, лікування травм і поранень, здобутих у період служби. Також для ветеранів у нас діє реабілітація через плавання “Вільні хвилі” з акцентом на інклюзивність”, – підкреслила представниця компанії.
За її словами, до екосистеми реінтеграції ветеранів входить підготовка колективів до повернення ветеранів. На постійній основі колеги навчаються коректно взаємодіяти з ветеранами, уникати стереотипів і вибудовувати довіру.
“Також на підприємствах “Метінвесту” стало доброю традицією проводити невеличкі заходи для ветеранів та їхніх родин – ветеранські толоки, тури вихідного дня, вікторини, спортивні змагання тощо. І такі заходи дуже добре сприяють соціальній адаптації ветеранів”, – зазначила спікерка “Метінвесту”.
Контекст
Компанія “Метінвест” є лідером серед приватних компаній із працевлаштування ветеранів в Україні. Від початку повномасштабного вторгнення майже кожен п’ятий працівник компанії пішов до війська. Зараз до роботи повернулося 959 ветеранів.
На реалізацію програм адаптації ветеранів 2025 року компанія спрямувала $550 тис.