У червні не підтвердили 86% повідомлень про інциденти нібито за участю представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Про це 30 червня проінформували в Telegram Сухопутні війська Збройних сил України.
“У червні шість із семи інцидентів (86%), пов’язаних із ТЦК, виявилися маніпуляціями, фейками та ІПСО, [інформаційно-психологічними операціями]. Лише 36 випадків (14%) підтвердилися, мали під собою реальні підстави та були перевірені”, – ідеться в повідомленні.
У Сухопутних військах зазначили, що після таких перевірок одну особу відсторонили від виконання обов’язків і п’ятьох притягнули до дисциплінарної відповідальності. 30 службових розслідувань тривають, зазначають військові.
“Суспільство має бути поінформоване про факти порушень, розслідування й покарання всіх, хто не дотримувався своїх посадових обов’язків або порушив закон. Ми розуміємо, що лише відкрита звітність, прозорість і правда можуть протистояти величезному ресурсу російської пропаганди, на яку ворог не шкодує ані грошей, ані зусиль”, – вважають у ЗСУ.
У травні, за даними Сухопутних військ, непідтвердженими виявилося 89% усіх інцидентів (233 випадки), пов’язаних із ТЦК.
Контекст
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Минулого разу їхню дію продовжили до 6 серпня 2025 року.
Останніми місяцями почастішали конфлікти за участю співробітників терцентрів комплектування й цивільних. 27 травня 2025 року в Сухопутних військах ЗСУ попередили про відповідальність за перешкоджання діяльності військовослужбовців ТЦК та СП.