Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що протягом квітня знову зменшать ціни на понад 100 ліків. Про це він написав у Facebook 31 березня.
За словами Ляшка, за підсумками переговорів з українськими виробниками вдалося досягти домовленостей щодо зниження цін ще на понад 200 лікарських засобів. Він підкреслив, що на половину з них ціни вже знизили, що стосується решти препаратів – зниження розпочнеться протягом квітня.
“Середній розмір знижки – 17%, а діапазон варіюється здебільшого від 10% до понад 60%, залежно від конкретного препарату”, – наголосив міністр.
Як ідеться в повідомленні, до списку входять препарати для лікування серцево-судинних хвороб, ГРВІ, хвороб органів дихання, нервової та ендокринної систем, а також дерматологічних і шлунково-кишкових патологій, жарознижувальні.
Ляшко додав, що це рішення доповнює зниження цін на 100 найпопулярніших ліків найбільших українських фармвиробників на 30% із 1 березня.
Міністр також зазначив, що триває діалог із виробниками ліків, щоб розширити перелік доступних за зниженими цінами препаратів.
“Також працюємо над прозорістю ціноутворення й чесною конкуренцією на фармацевтичному ринку, щоб кожен пацієнт міг отримувати ліки за справедливою ціною”, – зазначив Ляшко.
Ознайомитися з повним переліком препаратів і їхніми максимально допустимими цінами в аптеках можна на сайті Міністерства охорони здоров’я.
У списку, котрий опублікувало міністерство, вказано препарати таких фармвиробників, як “Віола” (10), “Житомирська ФФ” (11), “Фарма дистрибюшен” (вісім), “Мікрохім” (чотири), “Фармасел” (сім), “Універсальне агентство Про-фарма” (п’ять), “Українська фармацевтична компанія” (чотири), “Омніфарма” (три), “Новофарм- біосинтез” (п’ять), “Лубнифарм” (п’ять), “Фарма Старт” / компанія Асino (чотири).
Таблиця: moz.gov.ua Таблиця: moz.gov.ua Таблиця: moz.gov.ua Таблиця: moz.gov.ua Таблиця: moz.gov.ua Таблиця: moz.gov.ua Таблиця: moz.gov.ua Таблиця: moz.gov.ua Контекст
5 лютого глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що ціни на ліки в Україні мають знизити. Президент наголосив, що для врегулювання питання залучать РНБО. За словами Зеленського, “те, що роблять із цінами деякі аптечні мережі, абсолютно неприпустимо”.
10 лютого Аптечна професійна асоціація України надіслала в МОЗ декларацію про взаємодію щодо здешевлення лікарських засобів після відповідної вимоги Зеленського. Ініціатива передбачає пропорційне зниження вартості на всіх рівнях: виробники знизять відпускні ціни на зареєстровані препарати, дистриб’ютори – оптові ціни, а аптеки – роздрібні.
12 лютого Верховна Рада ухвалила закон №11493 щодо регулювання фармацевтичного ринку. На виконання доручення глави держави було ухвалено рішення РНБО й затверджено відповідну постанову Кабміну.
19 лютого Міністерство охорони здоров’я заявило, що з 1 березня в Україні має подешевшати 101 лікарський препарат.
25 лютого Кабмін України ухвалив рішення про врегулювання питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями й індивідуальних програм доступу до ліків.
Того самого дня Міністерство охорони здоров’я опублікувало список зі 104 ліків, які мають подешевшати.