Через гаджети діти почали пізніше розмовляти, ніж 10 років тому. Таку думку в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону висловив український педіатр Євген Комаровський.
За його словами, зараз відбувається глобальний експеримент.
“Дітей виховують гаджети. Діти чують голос зі смартфона набагато частіше, набагато більше, ніж голос мами. До речі, жінки стали мовчати більше”, – заявив Комаровський.
Згідно зі статистикою минулих років, про яку згадує лікар, якщо на кухні є телевізор, то жінка говорить на 40% менше, ніж коли його немає. Але зараз, на його думку, телевізора також не дивляться.
“Ви розумієте масштаби цієї проблеми? Діти починають говорити пізніше приблизно на пів року, ніж 10 років тому”, – стверджує Комаровський.
Він додав, що багато людей скаржаться йому на те, що їхні діти почали пізно говорити. Лікар вважає, що треба більше розмовляти з дітьми.
“Завдання бабусі у ХХІ столітті не в тому, щоб прати, готувати. Завдання бабусі в тому, щоб розмовляти з онуками. Це головне, за що треба цінувати бабусь”, – радить лікар.
Також він стверджує, що цією проблемою має займатися держава.
“Для того щоб вийти із цього замкнутого кола, потрібно зробити так, щоб дитині з кимось із людей було цікавіше, ніж зі смартфоном. Батьки на це не мають ресурсу. Цей ресурс може створити тільки держава. Це потребує величезних вкладень у дитячу дошкільну освіту, де діти будуть позбавлені цифрового світу, але спілкуватимуться з людьми”, – розповів педіатр.
Фінансувати школи має влада, вважає Комаровський.
“У кожній школі мають бути басейн і ковзанка. Це нормальна ситуація, і в це потрібно вкладати гроші”, – сказав він.
Контекст
Комаровський народився 1960 року в Харкові. Закінчив педагогічний факультет Харківського медичного інституту. Кандидат медичних наук.
Із 1991-го до 2000 року був завідувачем інфекційного відділення Харківської обласної дитячої інфекційної клінічної лікарні. 2006 року відкрив консультативний медичний центр “Клініком” у Харкові.
Комаровський – автор численних наукових праць, ведучий низки телевізійних програм.