Командирові 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олегу Побережнюку, якого підозрюють у покриванні знущань із військових, обрали запобіжний захід. Про це 30 грудня повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора України в Telegram.
Побережнюка взяли під варту з можливістю внесення 12 млн 112 тис. грн застави, уточнили в ОГП.
Водночас там зазначили, що прокурори клопотали про заставу в сумі 40 млн грн.
“Також прокурори Офісу генерального прокурора подали до суду клопотання про відсторонення підозрюваного від виконання службових обов’язків”, – ідеться в повідомленні.
Як поінформувало “Суспільне”, прокурор Роман Зубчук вважає, що є ризики прагнення підозрюваного уникнути кримінального покарання через вплив на свідків, виїзд за межі України й підроблення документів справи.
Захист Побережнюка просив обрати йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. За словами адвоката, комбриг дотримується всіх зобов’язань і щодо попереднього запобіжного заходу.
Контекст
16 грудня “Українська правда” опублікувала журналістське розслідування про знущання з військовослужбовців 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ. Згідно з розслідуванням, їх нібито били, вимагали гроші й погрожували їм.
За рішенням головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, до військової частини скерували комісію Військової служби правопорядку в ЗСУ для перевірки цієї інформації. На час проведення перевірки командира військової частини відсторонили від виконання службових обов’язків.
19 грудня Побережнюка повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками. Того самого дня суд заарештував його, але 20 грудня Побережнюк вийшов на волю під заставу.
26 грудня правоохоронці повідомили командира взводу 211-ї понтонно-мостової бригади про підозру у знущаннях із військових. За даними ЗМІ, підозру дістав син начштабу 211-ї понтонно-мостової бригади Владислав Пастух. Його оголосили в розшук.
29 грудня ОГП і Державне бюро розслідувань поінформували, що комбрига повідомили про нову підозру – у бездіяльності військової влади, вчиненої в умовах воєнного стану або в бойовій ситуації (ч. 4 ст. 426 Кримінального кодексу України), за що передбачене позбавлення волі строком до 10 років.