Начальник патрульної поліції Білої Церкви Олександр Світовий створив схему з незаконного вилучення автомобілів у громадян
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ”.
28 травня мешканця Білої Церкви в с. Фурси зупинив екіпаж групи реагування патрульної поліції Білоцерківського району, які причиною зупинки назвали відсутність авто в їхній базі даних. Після чого попросили документи на авто та почали перевіряти номери кузова та агрегатів. В результаті огляду у них виникла підозра, що вінкод автомобіля зроблено кустарним способом. На місце викликали слідчо-оперативну групу. Зі слів водія, слідчий спочатку не виявив вагомих причин, щоб арештовувати авто, проте патрульні наполягали, що авто має бути заарештоване і доставлене на штрафмайданчик, що і було зроблено за допомогою евакуатора.
Після рішення суду слідчий повернув водію документи на авто та ключі, взяв з нього розписку, що той отримав автомобіль. Приїхавши на штраф майданчик та пред’явивши всі надані йому документи, водію було відмовлено у видачі авто, мотивуючи, що воно знаходиться під арештом, а клопотання слідчого є “фільчиною грамотою”. Проте при сплаті за послуги зберігання у розмірі 5 тисяч гривень авто можна було б забрати без жодних проблем.
Раніше із журналістами нашого видання трапилася прикра ситуація – у Білій Церкві у комендантську годину патрульна поліція зупинила редакційний автомобіль та евакуювала його на штрафмайданчик в терміновому порядку, пояснивши, це тим, що патрульна поліція – окрема “контора”, яка нікому не підпорядковується. При чому формальним приводом для зупинки став неадекватно встановлений дорожній знак, з чим патрульні поліцейські погодились.
За перевезення автомобіля евакуатором на відстань 7,5 км довелося заплатити 5430 гривень, що становить 724 гривні за 1 кілометр. Це є безсумнівним рекордом у номінації “послуги найдорожчого евакуатора” у регіоні.
До того ж усі евакуйовані автівки зберігаються на штрафмайданчику на сільськогосподарському полі під відкритим небом. Білоцерківчани скаржаться на завищені ціни. Для багатьох нараховані суми непідйомні, а без оплати штрафу машин власникам не віддають, попереджаючи, що чим довше авто перебуває на штрафмайданчику, тим більша сума буде нараховуватися. Жодних чеків водіям не видають і, ймовірно, сам розмір штрафу беруть “зі стелі”.
Раніше на скандал відреагував керівник Державного бюро розслідувань Сухачов та дав доручення перевірити зв’язок між білоцерківськими патрульними та штраф-майданчиками на предмет корупційних схем. На ці події також відреагував і міністр Клименко та доручив т.в.о. керівника Нацполіції України Івану Вигівському детально розібратись з патрульними поліцейськими, можлива корупційна діяльність яких кидає тінь на усіх достойних правоохоронців. Клименко і сам тримає під особистим цю справу. На ситуацію звернув увагу і нардеп Микола Бабенко. І також після розголосу справи під свій контроль розслідування стосовно патрульних поліцейських Білої Церкви взяв Офіс Генерального прокурора. Внутрішня безпека Національної поліції України також продовжує розслідування корупційної схеми, що діяла серед патрульних поліцейських Білої Церкви.
Також, як стало відомо МК з джерел у керівництві Державного бюро розслідувань, нещодавно внаслідок великого суспільного резонансу та звернень народних депутатів до керівництва ДБР, Територіальне управління ДБР, розташоване у місті Києві, розпочало досудове розслідування кримінального правопорушення співробітників батальйону патрульної поліції Білої Церкви. Білоцерківська окружна прокуратура ініціювала розслідування злочину.
Нагадаємо, що Дворцов та Обухов – нові депутати Білоцерківської райради.