Важливу роль у регуляції відтворної функції у корів відіграють фолікуло- й лютеїнізувальний гормони, пише журнал The Ukrainian Farmer.
За гіпертермії рівень лютеїнізувального гормону зменшується, змінюється частота його виділення, внаслідок чого змінюється фолікулогенез: зростає кількість везикулярних фолікулів великих розмірів (≥10 мм), однак у них синтезується менше стероїдних гормонів. Через це знижується інтенсивність проявлення ознак стадії збудження та зменшується передовуляційний пік лютеїнізувального гормону.
Результати досліджень засвідчили, що застосування препаратів гонадотропін-рилізинг-гормону (ГРГ) в дозі 250 мкг, як порівняти з дозами 100 чи 50 мкг, підвищує рівень лютеїнізувального гормону в 1,5 раза й забезпечує інтенсивніший розвиток лютеоцитів і вищий рівень прогестерону протягом 14 діб після овуляції.
Зважаючи на негативний вплив теплового стресу на фолікулогенез для першого запліднення, доцільно користуватися схемою «Подвійний Овсинх». Або за тиждень до початку схеми «Овсинх» уводити препарати ГРГ.
Препарати ГРГ також варто застосовувати для стимуляції овуляції та покращення лютеогенезу перед заплідненням.
Для зменшення рівня ембріональної смертності на п’яту чи сьому добу після запліднення доцільно застосувати замісну терапію препаратами прогестерону в дозі 50 мкг або препаратами ГРГ стимулювати утворення додаткового жовтого тіла й, відповідно, збільшення ендогенного прогестерону.
Як повідомлялося, високопродуктивні корови пізніше приходять в охоту.