Неправдиву інформацію, нібито є ймовірність позбавлення “Укренерго” сертифікації, що унеможливить імпорт електроенергії з ЄС, певно, поширили умисно – з відома колишнього керівника “Укренерго” Володимира Кудрицького. Про це у Facebook заявив політичний експерт Олександр Кочетков.
Поширення цієї інформації в медіа Кочетков назвав кейсом, коли особисті амбіції колишнього високопосадовця й “фінансові інтереси його, так би мовити, іміджмейкерів” становлять реальну загрозу енергетичній безпеці України. На його думку, дату поширення фейку було обрано не випадково – переддень засідання ставки верховного головнокомандувача на тему опалювального сезону.
“Не маю сумнівів, що неправдива інформація напередодні ставки в атмосфері тривожного очікування опалювального сезону була поширена з відома Кудрицького. Мовляв, бачите: незамінного й безальтернативного менеджера убрали з посади – і все пропало”, – вважає експерт.
Він заявив, що за період перебування Кудрицького на посаді голови “Укренерго” Олександр Харченко, якого вважають незалежним експертом у галузі енергетики, тривалий час отримував винагороду від “Укренерго” й в інших енергокомпаніях. Нібито тільки 2024 року її сума перевищила 1 млн грн. Сам екскерівник “Укренерго” після звільнення отримав винагороду в розмірі 17 млн грн, додав Кочетков.
“Може, треба заразом, в одній справі, дати правову оцінку і “незалежним експертам” – за неправдиві заяви, негативний вплив на енергетичну безпеку, розхитування суспільства та сумнівне заробітчанство і в інших енергокомпаніях державного сектору?” – написав Кочетков.
Контекст
Енергетичне співтовариство ЄС спростувало заяву українського енергетичного експерта Олександра Харченка, який напередодні прогнозував зупинення імпорту електроенергії в Україну. Харченко написав про це у своїй колонці для “Економічної правди”. Енергетичне співтовариство опублікувало своє спростування на офіційному сайті.
“Сертифікацію “Укренерго” як незалежного оператора системи передавання (TSO) почали задовго до війни з метою приведення його управління у відповідність до стандартів ЄС. Твердження про те, що цей процес вплине на здатність України імпортувати електроенергію з ЄС узимку, вводять в оману”, – ідеться в повідомленні.