Компанія “Максі капітал груп” ініціює банкрутство Полтавського гірничо-збагачувального комбінату через борги
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на “Liga.net”.
Заяву кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства 14 травня 2025 року взяв до розгляду Господарський суд Полтавської області.
Формальне провадження у справі про банкрутство Полтавського ГЗК не почалося. Підготовче засідання, на якому буде розглянуто заяву “Максі капітал груп”, суд призначив на 27 травня 2025 року.
Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат — підприємство в місті Горішні Плавні, найбільший український експортер залізорудних котунів до Європи. Входить до групи Ferrexpo, мажоритарним власником якої є бізнесмен Костянтин Жеваго.
Ferrexpo вважає, що під час майбутнього підготовчого засідання суд повинен взяти до уваги, що наразі існує спір між “Максі капітал груп” та ПГЗК, за яким Верховний суд не ухвалив остаточного рішення.
Провадження у Верховному суді щодо оскаржуваного позову про поруку наразі триває. Під час останнього судового засідання, яке відбулося 12 травня 2025 року, Верховний суд вирішив розглядати справу колегією у складі дев’яти суддів.
Дата наступного судового засідання поки що не призначена.
Також читайте: Інвестор, підприємець і меценат, біглий олігарх: Жеваго прокоментував кримінальні справи стосовно себе.
26 січня 2025 року Східний апеляційний господарський суд у Харкові зобов’язав стягнути з Полтавського гірничо-збагачувального комбінату 4,7 млрд грн на користь ТОВ “Максі капітал груп”.
“Максі капітал груп” у 2020 році придбало право вимоги збанкрутілого банку “Фінанси та Кредит” за низкою кредитів, де Полтавський ГЗК був поручителем.
Комбінат наполягає, що Фонд гарантування вкладів продав вже погашене право вимоги, бо у серпні 2015 року, незадовго до банкрутства банку “Фінанси та Кредит”, з рахунків підприємства були списані відповідні кошти.
Водночас у рішенні суду першої інстанції вказано, що гроші потім повернулися на рахунки ГЗК у липні 2019 року.
У 2019 році Жеваго повідомили про підозру про можливу причетність до розкрадання 2,5 млрд грн банку “Фінанси та Кредит” та оголосили у міжнародний розшук. Наприкінці грудня 2022 року Жеваго затримали у Франції на Куршевелі, але Франція відмовилась видати його Україні.
Голова правління Полтавського ГЗК у 2023 році отримав три підозри протягом чотирьох місяців – від ДБР, Нацполіції та БЕБ.
Актуально: “Роздягають олігарха”: АРМА конфісковує спиртзавод та нерухомість Жеваго на Київщині.
До слова, Господарський суд Львівської області 14 травня відкрив провадження про банкрутство АТ “Галичфарм”, що входить до фармацевтичної корпорації “Артеріум” Костянтина Жеваго. Про це повідомляється на сайті Верховного суду.
Ініціатором банкрутства стало київське ТОВ “Скай-Девелопмент”, яке 1 травня повідомило про придбання у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб права вимоги за кредитами Галичфарм та Київмедпрепарат (понад 3,5 млрд грн).
Компанія заявила про намір реструктуризувати борги, змінити неефективну, на її думку, модель управління, відсторонивши поточного мажоритарного акціонера, та залучити інвестиції для модернізації та розвитку.
Галичфарм та Київмедпрепарат заперечують суму боргу і наполягають, що вона не перевищує 300 млн грн.
Вони розцінюють дії Скай-Девелопмент як спробу рейдерського захоплення.
LIGA.net звернулася до корпорації Артеріум за додатковими коментарями.
У лютому 2025 року проти Жеваго ввели санкції РНБО, які передбачають блокування активів.
ОНОВЛЕНО 16 травня. У новині раніше повідомлялося, що за даними аналітичної системи LIGA360, ТОВ “Скай-Девелопмент” має стосунок до бізнес-групи Леоніда та Дмитра Крючкових. Проте ТОВ “Скай-Девелопмент” повідомило, що ця інформація не відповідає дійсності.
Леонід Крючков дійсно був кінцевим бенефіціарним власником компанії. Водночас між Леонідом і Дмитром Крючковим вже понад 15 років відсутні будь-які ділові або особисті відносини. Вони не ведуть спільної діяльності, не є партнерами й не мають спільного бізнесу.
Тому пов’язувати ТОВ “Скай-Девелопмент” із неіснуючуою бізнес-групою є фактично та юридично необґрунтованим.
Нагадаємо,що розшукуваний олігарх Жеваго продовжує розвивати свій телеканал у столичному регіоні.