Уміст сирого протеїну в заміннику незбираного молока (ЗНМ) небагато говорить про загальне споживання телям амінокислот на добу. Це залежить від схеми випоювання молока, походження протеїну, складу амінокислот і його перетравлюваності, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Біологічна цінність молочних протеїнів висока, тобто вони мають добре співвідношення незамінних для теляти амінокислот. Крім того, амінокислотний склад молочних протеїнів найбільше нагадує амінокислотний склад білка організму теляти, тому вважається ідеальним для молочного вигодовування.
Молочні протеїни є важливою складовою ЗНМ, але з економічного погляду можуть бути замінені на рослинні, які мають нижчу перетравність, що може відрізнятися залежно від джерела протеїну.
Дисбаланс амінокислот (їх дефіцит або надлишок) призводить до зменшення споживання ЗНМ і росту телят. Надлишок метіоніну також токсичний. Надлишок і погано засвоювані амінокислоти виводитимуться з сечею, що має прямі наслідки для конверсії корму/собівартості й негативно впливатиме на довкілля. Правильно розрахований уміст протеїну не так стресово впливає на телят і споживає мінімальну кількість енергії.
Потенціал росту залежить не лише від умісту протеїну в ЗНМ. Набагато важливішим є перетравність цих протеїнів і загальний склад амінокислот. Коли потреба в амінокислотах відповідає вимогам теляти, яке росте, вміст сирого протеїну можна зменшити, зберігаючи темпи росту й здоров’я тварини.
Нагадаємо, більші добові прирости телят закладаються на стадії молочної відгодівлі.