160
Про це 8 липня повідомила перша віцепрем’єрка — міністерка економіки України Юлія Свириденко. За її словами, нещодавно розпочався прийом заявок на фінансування, і вже підписано перші накази про виділення коштів.
«Кроноспан Рівне» отримає 55,3 млн грн на створення додаткової енергетичної інфраструктури. На території парку вже працює завод із виробництва ДСП та OSB-плит. За даними міністерства, компанія Kronospan інвестувала в Україну понад €1 млрд, з яких €129 млн — після початку повномасштабної війни. У Рівненській області створено 400 робочих місць.
Індустріальний парк «Кіт» у Бучі отримає 147,7 млн грн на будівництво внутрішніх інженерних мереж. Парк почав працювати влітку 2024 року, і менш ніж за рік було зведено першу чергу — близько 10 000 м² виробничих та складських приміщень. На території вже працює підприємство FRES CO, яке виготовляє пружини для брошурування, а також готуються до запуску нові виробничі лінії. Очікується залучення ще одного виробника.
Програма підтримки індустріальних парків є частиною стратегії «Зроблено в Україні», спрямованої на відновлення та розвиток промисловості. Загальна потужність інфраструктури парків вже досягла 200 МВт.
У 2024 році Україна вперше почала державне фінансування промислових майданчиків. У 2023 році 15 індустріальних парків отримали допомогу на суму 1,2 млрд грн, за умови дотримання таких критеріїв:
співфінансування у співвідношенні 50/50 (або 80/20 для деокупованих територій),
будівництво не менше 5000 м² виробничих приміщень протягом 2 років,
залучення щонайменше двох виробників протягом 3 років.
За оцінкою уряду, кожна 1 грн державної підтримки залучає 5–6 грн приватних інвестицій. Індустріальний парк — це земельна ділянка площею від 10 га з підведеною інженерною інфраструктурою та, за можливості, готовими приміщеннями для швидкого запуску виробництв.
Прийом заявок на державну підтримку на 2025 рік триває до 15 серпня. Загальний бюджет програми становить 1 млрд грн.
Джерело: forbes.ua