Влада України не планує знижувати вік мобілізації. Про це заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький заявив в інтерв’ю проєкту “Голка – Мости України”, партнером якого є “Главком”.
Хвилювання батьків підлітків щодо цього він вважає необґрунтованими.
“Нагадую, що в нас мобілізаційний вік – 25 років, і немає жодних перспектив його зниження. Тому паніка, що “я мушу вивезти сина у 17 років, бо його мобілізують” – абсолютно нераціональна”, – сказав Винницький.
Він зазначив, що 2025 року на складання національного мультипредметного тесту зареєструвалося 312,4 тис. осіб, це лише на 18 менше, ніж торік. Ще приблизно 20 тис. хочуть скласти НМТ за межами України, щоб потім вступати до українських вишів, що залишаються конкурентними.
Винницький визнав, що відчутна кількість старшокласників перебуває за кордоном, але посадовець упевнений, що частина з них також приїде вступати додому.
Контекст
Відповідно до законодавства, в Україні можуть мобілізувати військовозобов’язаних віком 25–60 років, яких визнали придатними за станом здоров’я. Водночас деяких чоловіків віком до 25 років можуть мобілізувати на законних підставах (наприклад, якщо вони пройшли строкову службу в мирний час, закінчили вищий військовий навчальний заклад чи військову кафедру) або за власним бажанням.
11 лютого Міноборони України опублікувало подробиці контракту для добровольців 18–24 років, які хочуть підписати контракт на проходження військової служби у Збройних силах України строком на один рік. За проєктом, оборонне відомство гарантує молодому добровольцю виплату 1 млн грн, з яких 200 тис. грн – під час підписання контракту, решту суми виплачуватимуть двома частинами під час дії контракту.