Заштатна кіпрська компанія з Лімасола стала господарем 8 га заповідної території в елітній Конча-Заспі, на якій знаходиться профспілковий санаторій “Жовтень”
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на “Дзеркало тижня”.
Раніше проходила інформація, що за незаконним відчуженням земельної ділянки санаторію “Жовтень” в Конча-Заспі стоїть Вадим Столар. Щоправда, жодних вагомих доказів цього твердження, крім опосередкованих припущень, не наводилося. Якщо відтворити історію змін із приналежністю санаторію “Жовтень”, то у 2019 році після низки юридичних маніпуляцій за наказом Мін’юсту “Жовтень” з усім його майном був юридично перенесений до міста Краснограда Харківської області і там зареєстрований. І вже потім, подалі від Києва та Федерації профспілок України, його продали з усіма потрохами такому собі ПП “Українська будівельна компанія “Каштан” з Одеси.
Так члени українських профспілок уперше втратили санаторій “Жовтень”. Чи знала про це наглядова рада, достеменно невідомо, оскільки до Печерського суду звернулося не ФПУ, а Державне бюро розслідувань. Кількома своїми ухвалами суд дозволив доступ до документів усіх фігурантів цієї справи, а наступного року заарештував усе продане майно “Жовтня”. ДБР таки домоглося свого — “Жовтень” з усім майном повернувся до ФПУ, але на цьому історія не завершилася.
Наприкінці 2021 року збори акціонерів ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», розпорядника всього майна ФПУ, дали дозвіл “на внесення до статутного капіталу ТОВ “Клінічний санаторій “Жовтень” (код ЄДРПОУ 02583744) нерухомого майна ПрАТ “Укрпрофоздоровниця” (код ЄДРПОУ 02583780) згідно з переліком”. При цьому акціонери поставили “Жовтню” умову — об’єднатися з ТОВ “Бенефіт Оффер”. Це означає, що державне, по одній версії, та дочірнє, по іншій, підприємство перетворилося на юридично самостійне ТОВ, що згодом матиме невеселі наслідки.
ТОВ “Бенефіт Оффер” внесла до спільного майна 13 млн 121 тис. грн і стало власником 49% нового ТОВ. Умовами цього об’єднання було укладання Інвестиційного договору з реалізації інвестиційного проєкту реконструкції ТОВ “Клінічний санаторій “Жовтень”.
Після таких оборудок кредитори почали вимагати від “Жовтня” погасити борги. Тобто інвестиційний договір не допоміг (чи був він укладений насправді, невідомо). Виявляється, ще до об’єднання із ТОВ “Бенефіт Оффер”, а саме 16.07.2021 щодо “Жовтня” було порушено справу про банкрутство.
Тут виникає запитання: який інтерес був у ТОВ “Бенефіт Оффер” у цьому злиті? ТОВ “Бенефіт Оффер” — не фінансовий монстр із Лондона чи Нью-Йорка, це офіс на київських Позняках із статутним капіталом 10 тис. грн, відкритий за сім місяців до тих подій. Звідки він узагалі взяв 13 млн грн із лишком? Куди дивилися акціонери з ПрАТ “Укрпрофоздоровниця”? Чи можна в такому разі їм узагалі довіряти майно ФПУ?
А майно це немаленьке: 126 компаній курортно-оздоровлювального профілю, й у понад 100 із них ПрАТ “Укрпрофоздоровниця” є власником 100% акцій. Чому ж тоді воно так занедбало санаторій? Якби існував негативний рейтинг комфортабельності готелів, то за ним “Жовтню” слід було б поставити “мінус 5 зірочок”. Але стоїть він на українському Клондайку, ціна землі якого стартує від 8 тис. дол. за сотку й далі прямує до неба. Отже, 7,9 га — це ласий шматок.
Тому не так важливо, кому належить майно санаторію “Жовтень”, як критично важливо — хто розпоряджається землею під ним. На сьогодні замість ТОВ “Бенефіт Оффер” на сцені, тобто у співвласниках санаторію, присутнє ТОВ “Девелопмент Солюшн” із кіпрського Лімасола, — саме йому Київрада надала в оренду терміном на десять років 7,9056 га в Конча-Заспі. На перший погляд, цілком законно, оскільки це ТОВ володіє об’єктами нерухомого майна (ОНМ) на цій землі.
Однак диявол криється в деталях. Чи бачили депутати Київради, голосуючи за це рішення, що в пояснювальній записці до нього біля кожного пункту про майно стоїть у дужках — 1/2 ОНМ? Тобто половина майна, а хто ж володіє другою половиною? Зрозуміло хто — ФПУ в особі тієї ж “Укрпрофоздоровниці”.
Ця деталь у рішенні відкриває просто неймовірні можливості для “кіпріотів” — від здачі землі в суборенду до викупу її в повну власність, до якого, як то кажуть, один крок. І тут виникає багато запитань. Наприклад, чому при округленні часток акцій у 51 і 49% ТОВ “Жовтень” (обидві, зрозуміло, дають 1/2) перевагу віддали 49% “кіпріотів”, а не 51%, якими володіють профспілки?
Далі, якщо припустити, що рядові депутати не розбираються в таких тонкощах, то члени земельної комісії на цьому собаку з’їли. І тут мимоволі напрошується питання про ціну “заплющених очей”. Так само мимоволі виникає думка, що до такої комбінації дійсно потрібна особистість масштабу Вадима Столара.
Нагадаємо, що промислово-будівельну групу “Ковальська”, яка є найбільшим виробником бетону в Україні, викрили у спробах заблокувати покупку іноземним інвестором двох цементних заводів в Україні