В селі Красятичі на Київщині Поліська селищна рада несподівано виступила проти встановлення портрета загиблому воїну Іванові Триньці, який певний час жив у селищі і створив родину
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на “ТСН”.
Іван Тринька загинув у серпні 2022 року на Донеччині і не мав реєстрації в громаді. Нібито через це селищна рада й відмовила у встановленні меморіалу. Дошку власним коштом оплатила народна депутатка, яка представляє цей округ.
Село Красятичі – адміністративний центр Поліської громади на Київщині. Навпроти сільради – Алея загиблих Героїв російсько-української війни. Меморіальна дошка Івана Триньки нічим не відрізняється від інших. Але саме вона несподівано спричинила скандал.
9-річний Сашко говорить про свого батька як про найкращу людину у світі. Іван загинув на війні ще в серпні 2022 року. Пам’ятна дошка з’явилася лише зараз. Не завдяки, а всупереч.
Вдові Івана – пані Надії – селищна рада відмовила у встановленні портрета, пояснюючи це тим, що воїн не був прописаний у селищі.
Я кажу, яка причина? То, що він тут не був прописаний. Він же ж тут проживав шість років. І дитина його тут проживає, і дитина питає, чого тата мого тут немає, він що, не герой?
– каже жінка.
Іван дійсно народився і виріс на Тернопільщині. На Поліссі прожив шість років у шлюбі, де з’явився син Сашко – учень школи, яка розташована просто біля Алеї Героїв.
Похований Іван на Тернопільщині, родина не має змоги часто їздити на його могилу за сотні кілометрів. Встановити портрет воїна зголосилася народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, яка представляє цей округ. Місцевій владі це не сподобалося.
Приїхала поліція і вийшов адвокат, особа, яка назвалася адвокатом селищної ради. Почав випитувати, чого ви встановили, сказав, що це самоуправство і так далі,
– згадує нардепка.
Журналісти не змогли поговорити з головою селищної ради Оленою Гаращенко, на зв’язок вона не виходила, на робочому місці не з’явилася, на телефонні дзвінки не відповідала. В смс-повідомленні порадила звернутися з офіційним запитом до сільради.
Капелан командування Сухопутних військ ЗСУ панотець Олександр тим часом освятив усю Алею Героїв у селі Красятичі. Рідні загиблих сподіваються – тепер їхню пам’ять ніхто не наважиться зганьбити.
Нагадаємо, що 22 січня на Алеї Слави було відкрито портрет жителя Глевахівської громади Олександра Черниша, який віддав своє життя за незалежність України.