У міській бібліотеці Ірпеня відбулася презентація книги “Прихисток: стартап на мільйон життів” народної депутатки України Галини Янченко
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на “ITV”.
Книга розповідає історію проєкту «Прихисток», який допоміг понад мільйону українських біженців знайти тимчасовий дім під час війни.
Учениця Ірпінського ліцею інноваційних технологій Марія Коваленко поділилася своїми враженнями:
Завдяки таким книгам і таким ініціативам, чим більше людей дізнається, тим краще буде. Тим більше буде допомоги для українців, для людей наших.
Перший заступник міського голови Ірпеня Андрій Кравчук підкреслив важливість таких проєктів:
Ця книга для тих людей, які вагаються або не дай Бог яких може колись спіткати щось подібне, щоб вони знали й використовували її для того, щоб надихнутися і бути готовими до дій.
Такими враженнями мешканці Ірпеня поділилися після презентації книги «Прихисток: стартап на мільйон життів». Це – збірка спогадів від команди проєкту «Прихисток», який допоміг понад мільйону українських біженців знайти безкоштовний тимчасовий дім у межах країни та закордоном. Авторка книги – народна депутатка України, ініціаторка проєкту «Прихисток» Галина Янченко.
Ірпінь став другим містом після Києва, в якому вона презентувала свою книгу.
Галина Янченко, авторка книги «Прихисток – стартап на мільйон життів», народна депутатка України, ініціаторка проєкту «Прихисток»:
Тому що мене з Ірпенем багато чого пов’язує. Ну по-перше, в Ірпені жили мої племінники, і я дуже добре, дуже яскраво пам’ятаю всі деталі їхньої евакуації, коли в Ірпінь вже практично вторглися орки. Тому для мене це, можна сказати, теж драматична історія, для моєї сім’ї.
У книзі зібрано десятки історій, від яких мурахи шкірою. Історії втрат, відчаю та нових стартів. Спогади звичайних українців, які з початком повномасштабного вторгнення робили незвичайні речі. Серед таких людей – колишній поліцейський Антон Грицюк, який допомагав евакуювати мирних мешканців Київщини під час бойових дій.
Антон Грицюк, колишній поліцейський:
Дуже важко згадувати ті часи, там де були мертві дітки. Особливо це було в мікрорайоні Стоянка 2. Там розстріляні автівки були і звідти ми евакуйовували тіла загиблих батьків і їхніх дітей.
Презентація книги «Прихисток – стартап на мільйон життів» зібрала чимало людей в Ірпінській міській бібліотеці.
Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради:
Крута ініціатива! Я дякую пані Галині за те, що вона розповідає про ці історії. Тому що, коли ти розповідаєш, то ти надихаєш інших людей. І я бажаю всім надихатися, не тільки цією книгою, а й багатьма іншими. Творити добро, бо воно обов’язково повернеться.
У найближчих планах авторки книги – презентувати її у багатьох інших містах України. Аголовне завдання, яке нині ставить перед собою Галина Янченко – поширити ці розповіді на іноземну аудиторію.
Галина Янченко, авторка книги «Прихисток – стартап на мільйон життів», народна депутатка України, ініціаторка проєкту «Прихисток»:
Переклад – у процесі, пошук літературного агента і видавництва на Заході – в процесі. І я прямо дуже вболіваю, дуже хотілося би, щоб це сталося і щоб книга «Прихисток – стартап на мільйон життів» побачила не лише українська аудиторія, а й західна.
Нагадаємо, що у Білій Церкві презентували книгу військового та письменника Андрія Кириченка.