Підприємства, які підтвердили свою критичність, можуть переброньовувати працівників через застосунок “Дія”, не чекаючи 72 годин. Про це 14 січня в Telegram розповів віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
“Критичні підприємства можуть подати заяви на бронювання із 22 січня до 1 березня 2025 року без очікування 72 годин. Актуальне бронювання діє до 28 лютого 2025 року, але можна скасувати його завчасно та оформити нове без перерв”, – написав Федоров.
Алгоритм дій у застосунку залишився попереднім. У кабінеті громадянина потрібно подати заяву та вказати дані кандидатів на бронювання. Після цього підтвердити, що зарплата працівника сягає 20 тис. грн і вище, перевірити й підписати заяву.
Окремо Федоров нагадав, що підприємці мають оновити статус критичності до 28 лютого.
Міністерство економіки України на своєму сайті також поінформувало про зміни, які “вирішать складнощі, що виникали через 72-годинну паузу між завершенням попереднього терміну бронювання та оформленням нового”.
“Також уряд дозволив у повному обсязі бронювати працівників медичних закладів державної та комунальної форм власності (раніше було 50% від кількості військовозобов’язаних). Ідеться про заклади громадського здоров’я, установи, що здійснюють діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центри крові”, – написала пресслужба міністерства.
Контекст
“Дія” – електронний сервіс державних послуг, створений Міністерством цифрової трансформації України, його запустили 6 лютого 2020 року. У нього входять однойменний мобільний застосунок і портал із публічними послугами.
У березні 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабмін напрацьовує “справедливіший” підхід до бронювання військовозобов’язаних з урахуванням рівня заробітної плати, податкового навантаження і впливу на економіку.
Розроблення “справедливого механізму” бронювання працівників підприємств, які підпадають під військовий призов, анонсував і президент Володимир Зеленський.
На початку червня Кабмін схвалив бронювання від мобілізації через “Дію”.
17 липня пресслужба Міністерства економіки України повідомила, що на порталі “Дія” запустили нову послугу – бронювання військовозобов’язаних працівників, яка дає керівникам можливість критично важливих підприємств і тих, котрі забезпечують потреби ЗСУ, бронювати співробітників онлайн.