No Result
View All Result
Легендарний Київ
  • Головна
  • Київ
  • Київщіна
  • Економіка
  • Дім
  • Здоров’я
  • Бізнес
  • Авто
  • КУЛЬТУРА
    • ПРИВІТАННЯ
    • ПОБАЖАННЯ
    • КАЛЕНДАРНІ СВЯТА
    • СЦЕНАРІЇ
    • ОБРЯДОВІ ПІСНІ
    • ТОСТИ
    • Що подарувати?
Легендарний Київ
  • Головна
  • Київ
  • Київщіна
  • Економіка
  • Дім
  • Здоров’я
  • Бізнес
  • Авто
  • КУЛЬТУРА
    • ПРИВІТАННЯ
    • ПОБАЖАННЯ
    • КАЛЕНДАРНІ СВЯТА
    • СЦЕНАРІЇ
    • ОБРЯДОВІ ПІСНІ
    • ТОСТИ
    • Що подарувати?
No Result
View All Result
Легендарний Київ
No Result
View All Result
Головна Новини Київа

Відновлення Макарівської громади: що в пріоритеті

Infoman1 опублікував Infoman1
18.01.2025
in Новини Київа
170 2
319
SHARES
2.5k
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Відновлення Макарівської громади: що в пріоритеті

Макарівська громада, яка була окупована у березні 2022 року, і яка найбільше постраждала від бойових дій, презентує Програму комплексного відновлення громади

Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на “Рубрику”.

Макарівська громада є однією з найбільших у Київській області, вона об’єднує 49 населених пунктів. Бойові дії на її території тривали з 27 лютого до 31 березня 2022 року. 18 сіл громади перебували під тимчасовою окупацією, у 22-х – велися активні бойові дії, 37 — піддавалися постійним обстрілам ворога. Внаслідок повномасштабної війни в Макарівській громаді пошкодили 2249 приватних будинків, ще 588 — зруйнували. Пошкоджено 63 багатоквартирних будинки та ще 2 зруйновано. Також пошкоджено та зруйновано: 24 об’єкти охорони здоров’я, 29 закладів культури, 444 заклади торгівельного та комерційного призначення, 28 адміністративних будівель, 5 мостів, 19 шкіл, 9 дитячих садочків.

Але ці втрати ніщо у порівнянні з тим, що було вбито 239 мирних мешканців. Це найбільші втрати нашої громади,

— говорить заступник голови Макарівської селищної ради Анатолій Карбовський.

Найбільших руйнувань зазнав центр громади — селище Макарів, на яке припадає понад 40% загальної кількості зруйнованих будівель у громаді. У селищі зазнали пошкоджень і руйнувань 27% будинків і квартир, майже всі державні установи, будівлі освітньої, медичної, культурної та спортивної інфраструктури.

За попередніми оцінками, збитки нашої громади складали 26 млн гривень. Саме стільки нам треба, щоб повернутись до стану на момент 24 лютого 2022 року. Але ці цифри дуже умовні. І це було лише поверхневе дослідження. Справжні суми можуть бути більшими,

— говорить Анатолій Карбовський.

Після звільнення Макарівської громади одразу почались роботи з відновлення. Треба було відновити постачання продуктів та питної води, критичну інфраструктуру та розмінувати частину громади. Це були екстрені заходи, проте вже у травні 2023 року Макарівська селищна рада почала розробляти Програму комплексного відновлення громади, щоб почати більш масштабне відновлення.

Після деокупації громади ми були на порозі гуманітарної кризи. Тому спочатку вирішували найважливіші питання. Але нам вдалось подолати всі ті виклики і зараз ми вже думаємо про розвиток, навіть під час війни. Ми отримували чимало запитів на відновлення від громади. І логічно дійшли до того, що нам треба розробити програму відновлення,

— говорить Анатолій Карбовський.

Також важливим складником відновлення громади є співпраця з міжнародними партнерами та благодійними організаціями. Так Макарівська громада працює разом з Благодійним фондом “Право на захист” в межах проєкту “Зміцнення стійкості вразливих домогосподарств і постраждалих від війни громад шляхом відновлення за ініціативою громади в Бучанському регіоні”.

Особливість нашого проєкту — це тісна комунікація з місцевою владою, організаціями громадянського суспільства. Тобто ми бачимо, скільки людей цікавить допомога іншим людям. Ми бачимо цю тісну комунікацію, цю тісну взаємодію між мешканцями, між постраждалими, яким треба допомога. Ми бачимо цей запит, і реагуємо,

— розповідає менеджерка проєкту Маргарита Савушкіна.

Вона також додає, що в межах проєкту проводитимуть різноманітні навчальні курси. Зокрема допоможуть мешканцям громади перекваліфікуватись на інших фахівців у сферах будівництва, охорони здоров’я, деревообробки, автомобілебудування, соціальній та сфері надання послуг. Водночас проводитимуть безоплатні навчальні курси зі створення бізнесу. Учасники отримають щонайменше 576 годин індивідуальних та групових консультацій з питань податків, трудового права, адміністративних вимог, фінансів, аналізу місцевого ринку тощо. Також отримають до трьох сесій психосоціального консультування. А 100 учасників зможуть отримати грант на власну справу у розмірі 2500 євро.

Команда БФ “Право на захист” також проведе низку соціальних та культурних публічних заходів, інформаційних семінарів та тренінгів, зокрема тренінг для організацій громадянського суспільства та органів влади щодо безбар’єрного доступу та тренінг для організацій громадянського суспільства з інструментів участі, модерації у Макарові, Бучі, Ірпені.

Проєкт спрямований і на підтримку відновлення громади. Для цього відремонтують громадський центр в Макарові, забезпечать сучасним обладнанням цей центр та центр у Бучі та Ірпені. Також планують розширювати співпрацю громад Бучанського району для обміну найкращих практик відновлення.

Презентація Програми комплексного відновлення Макарова об’єднала громадськість, представників органів місцевого самоврядування, держустанов і експертів. Усі учасники відзначили єдність та перші успішні кроки Макарівської громади на шляху до відбудови, підкреслюючи важливість залучення мешканців до цього процесу.

Програма комплексного відновлення — це дорожня карта з відновлення громади за принципом “відновити краще, ніж було”. Цей документ містить опис шкоди, заподіяної російською агресією, та заходи, які необхідно реалізувати для відновлення громади та її подальшого сталого розвитку.

Ми створили робочу групу і пам’ятаю, що у нас було дуже багато охочих, проте відповідно до постанови, було лише 21 місце. Ми також створювали секторальні підгрупи, які допомагали з розробкою плану в окремих напрямках. Першочергово враховували інтерес громади, але також і інтереси сусідніх громад та загалом державні,

— розповідає керівниця проєкту по розробці Програми комплексного відновлення Марина Юденко.

Робоча група мала визначити пріоритетні напрямки відновлення. Для цього зокрема проводили опитування серед мешканців громади. Так виділили пріоритети у відновленні:

  • Відновлення роботи промислових і аграрних підприємств, поява нових підприємств, що призведе до зростання робочих місць в громаді.
  • Відбудова житла мешканців громади, забезпечення необхідної кількості надійних укриттів.
  • Відновлення інфраструктури (транспортної, комунальної, освітньої, медичної, культурної).

Всього виокремили 6 основних напрямків відновлення громади. Один із них — зробити Макарів культурним та діловим центром. Тобто селище має стати місцем концентрації державних установ і публічних просторів. Водночас громадські центри хочуть відкрити у ще 10 населених пунктах громади.

Планують відремонтувати будинки культури та клуби, щоб ті могли відновити свою роботу. Також проведуть реконструкцію і створять нові дитячі та спортивні  майданчики, збільшать кількість дитячих гуртків у будинках культури, поповнять книжковий фонд бібліотек. Це питання вважають важливим 96% мешканців громади.

Також для 93% важливим є відновлення системи освіти. Тож у громаді мають відбудувати пошкоджені школи та дитячі садочки — обов’язково з укриттям у цих закладах. Водночас залишаються проблеми з сучасним обладнанням для закладів освіти, залученням кваліфікованих педагогів та підвезенням учнів. Їхнє вирішення також передбачене у Програмі комплексного відновлення громади.

Наступний напрямок — логістика, інновації та індустріалізація. Через Макарівську громаду проходять два великі автошляхи — міжнародного значення Київ-Чоп (М-06) та територіального значення Т-1019. Тож вздовж цих доріг пропонують будувати логістичні центри, інноваційні хаби та індустріальні парки, які насамперед потребують якісного транспортного сполучення. Водночас хочуть вирішувати і вже наявні проблеми з дорожнім покриттям. Так, планується ремонт дорожнього покриття, тротуарів, зупинок та мостів, створення нових велодоріжок в межах населених пунктів і між селами. Також відновлять регулярне транспортне сполучення між населеними пунктами, зокрема рейси до Макарова та Бучі. Вирішення цих проблем є важливим для 96%.

Третій напрямок —  екологія, туризм, рекреація та реабілітація. У Макарівській громаді є чимала кількість заказників. Проте вони розташовані у західній частині громади, де багато лісів, тож до них важко дістатись. Тому в межах відновлення планують розробити велосипедні та пішохідні маршрути до заказників. Планують покращувати благоустрій берегів та створити набережні вздовж річок та озер. Також створять туристичні карти та маршрути для екскурсій історичними місцями громади. З півночі на південь громади розташовані чотири Змієві вали — захисні споруди часів Київської Русі. Ще на території громади є група скіфських курганів та рештки Мотижинського Городища IX-XII ст. Тож планують розвивати зелений та історичний туризм.

Водночас більшість мешканців громади турбують екологічні проблеми, а саме 96%. Тож в межах відновлення пропонують ліквідувати стихійні звалища, очистити територію вздовж доріг та встановити більшу кількість сміттєвих баків. Також планують очистити прибережні зони річок, ставків та водосховищ та вжити заходів для збереження боліт.

Ще в межах відновлення хочуть зробити Макарівську громаду енергоефективною. Для цього пропонують встановлювати сонячні панелі та вітряки на території адмінбудівель, шкіл, лікарень та інших комунальних установ. Також планують використовувати сонячні батареї для вуличного освітлення.

Наступний напрямок — агропромисловий флагман. У громаді хочуть відновлювати великі агропромислові підприємства з акцентом на повний цикл переробки, а також підтримка малих фермерських господарств. Це має сприяти розвитку економіки громади,  інноваційних виробництв та підвищенню конкурентоспроможності.

Ще один напрямок — цифровізація та цифрова трансформація. Він передбачає “розумний” та сталий розвиток громади. Ідея полягає в тому, щоб завдяки збору та обробці великих обсягів даних в режимі реального часу, ресурси громади працювали максимально ефективно. Ці технології планують впроваджувати різні сфери життя, зокрема в економіку, безпеку, транспорт, медичні послуги, комунальне господарство та благоустрій.

Останній напрямок відновлення Макарівської громади — житлово-комунальна та транспортна інфраструктура. Ці проблеми важливі для 67% людей. Розвиток житлово-комунальної інфраструктури передбачає такі кроки:

  • відновлення та встановлення нових очисних споруд та встановлення колонок для води;
  • удосконалення системи поводження з побутовими відходами — організація вивезення і сортування;
  • відновлення та реконструкція системи водопостачання та водовідведення;
  • підтримка діяльності та стимулювання створення ОСББ в багатоквартирних будинках. 

Водночас важливим елементом для громади є відновлення системи охорони здоров’я. Для цього планують відновити роботу аптек, стоматологічних кабінетів, пересувних рентген-кабінетів, УЗД та МРТ. Також відремонтують та відновлять роботу фельдшерсько-акушерські пункти, відкриють нові дитячі та пологові відділення.  Ще громада хоче впроваджувати принципи безбар’єрності та створити декілька реабілітаційних кабінетів.

Також більшість мешканців громади, а саме 56%, турбує питання укриттів. Тож у межах Програми комплексного відновлення побудують нові, а також відремонтують старі укриття. Водночас людей цікавить і очищення територій від вибухонебезпечних предметів шляхом залучення сертифікованих організацій з розмінування.

Я хочу звернути увагу, що коли ми говоримо про відновлення, ми маємо на увазі не лише фізичне відновлення, а маємо на увазі і відновлення життя. Адже за кожною відновленою вулицею, дитячим садочком чи лікарнею стоїть стоять людські долі. І це важливо пам’ятати,

— говорить Заступниця керівниці програми “Економічної включеності внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від війни населення” БФ “Право на захист” Олена Шилобрид.  

Презентація Програми комплексного відновлення Макарівської територіальної громади відбулась в межах проєкту “Зміцнення стійкості вразливих домогосподарств і постраждалих від війни громад шляхом відновлення за ініціативою громади в Бучанському регіоні”, які реалізовується БФ “Право на захист”. Проєкт реалізується за сприяння AWO International при фінансовій підтримці Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Aktion Deutschland Hilft (ADH).

Нагадаємо, що 24 грудня у Макарівській громаді запрацював ветеранський простір “СЕРЕД СВОЇХ” , який відкрив свої двері для ветеранів, захисників і захисниць, членів їх сімей та родин загиблих героїв

Infoman1

Infoman1

Схожі новини

У Згурівському дендропарку створять “Маршрут здоров’я”

У Згурівському дендропарку створять “Маршрут здоров’я”

опублікував Infoman1
08.07.2025
0

У Згурівській громаді розпочали розробку нового туристично-оздоровчого маршруту в дендропарку Кочубея, відомому як "зелені легені" містаПро це повідомляє інформаційний портал...

Українська компанія “Мономах” продавала чай до рф

Українська компанія “Мономах” продавала чай до рф

опублікував Infoman1
08.07.2025
0

Один із найбільших вітчизняних виробників чаю та кави — компанія "Мономах", яка постачала продукцію для ЗСУ, опинилася в центрі гучного...

У КНУБА представили кращі архітектурні концепти для розвитку Медвинської громади

У КНУБА представили кращі архітектурні концепти для розвитку Медвинської громади

опублікував Infoman1
08.07.2025
0

В Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) відбулася презентація найкращих архітектурних концептів для розвитку Медвинської громади на Київщині Про це...

Український художник Анатолій Криволап задонатив 4 млн грн на FPV-дрони для прикордонників

Український художник Анатолій Криволап задонатив 4 млн грн на FPV-дрони для прикордонників

опублікував Infoman1
08.07.2025
0

Анатолій Криволап задонатив 4 мільйони гривень на сучасні FPV-дрони для прикордонників. Український художник допоміг закрити збір "НаKILL ворога", який запустили...

ОСТАННІ НОВИНИ

Бучу відвідала делегація з Австрії

Бучу відвідала делегація з Австрії

22.12.2024
Представлений Volkswagen Lavida 2025 New Era — АВТО

Представлений Volkswagen Lavida 2025 New Era — АВТО

31.10.2024
Смертельна економія на Київщині: чому варто замовляти ліцензійні послуги обслуговування газових мереж

Смертельна економія на Київщині: чому варто замовляти ліцензійні послуги обслуговування газових мереж

14.11.2024
Представлений Skoda Enyaq RS Race — АВТО

Представлений Skoda Enyaq RS Race — АВТО

12.10.2024
Київщину відвідав перший джентльмен Данії та відомий кінорежисер Бо Тенгберг

Київщину відвідав перший джентльмен Данії та відомий кінорежисер Бо Тенгберг

04.03.2025
Вчені представили технологію, яка дозволяє заряджати електромобілі під час руху – Автоновини

Вчені представили технологію, яка дозволяє заряджати електромобілі під час руху – Автоновини

07.10.2024
Нардеп від Київщини виступив з провокативною заявою

Нардеп від Київщини виступив з провокативною заявою

10.10.2024
Опалювальний сезон у Васильківській громаді розпочнеться з 1 листопада

Опалювальний сезон у Васильківській громаді розпочнеться з 1 листопада

21.10.2024
Рада ухвалила закон щодо працевлаштування людей з інвалідністю

Рада ухвалила закон щодо працевлаштування людей з інвалідністю

18.01.2025
На Броварщині у ДТП загинули троє людей

На Броварщині у ДТП загинули троє людей

04.12.2024

ПРО НАШ ПРОЕКТ

"Легендарний Київ" – це онлайн-платформа, присвячена культурному життю столиці та Київської області. На порталі публікуються актуальні новини про події, що відбуваються в місті: концерти, театральні вистави, виставки, фестивалі та інші культурні заходи. Крім того, тут можна знайти інформацію про історичні місця Києва, а також рекомендації щодо цікавих локацій для відвідування. Окрім анонсів культурних подій, портал також регулярно висвітлює головні новини Києва, інформує про соціальні ініціативи та важливі зміни у житті міста, щоб кияни та гості завжди залишались в курсі актуальних подій.


Контент сайту розрахований для осіб 21+

КАТЕГОРІЇ НОВИН

  • Авто
  • Без категорії
  • Бізнес
  • Дім
  • Економіка
  • Здоров'я
  • КАЛЕНДАРНІ СВЯТА
  • КИЇВ СЬОГОДНІ
  • Київщіна
  • Новини Київа
  • ПОБАЖАННЯ
  • ПРИВІТАННЯ
  • ТОСТИ
  • Що подарувати?

НОВИНИ ЗА ТЕГАМИ

Air Force Army Congress Flashpoint Marine Corps Navy Off Duty Pentagon Special Forces Submarine Tesla ВПО Новини Ірпеня Новини Броварів Новини Білої Церкви Новини Макарова новини Фастова

ОСТАННІ НОВИНИ НА ПОРАТЛІ

  • Оригинальные и красивые поздравления с Рождеством
  • Оригінальні привітання на Різдво для ваших рідних та близьких
  • У Згурівському дендропарку створять “Маршрут здоров’я”
  • Українська компанія “Мономах” продавала чай до рф
  • У КНУБА представили кращі архітектурні концепти для розвитку Медвинської громади
  • Про портал
  • Політика конфіденційності
  • Редакційна політика
  • Підтримка та реклама

© 2024 Спілка молодих журналістів Київа. | Реклама на сайті: ukraina.portal.24@gmail.com

No Result
View All Result
  • Головна
  • Київ
  • Київщіна
  • Економіка
  • Дім
  • Здоров’я
  • Бізнес
  • Авто
  • КУЛЬТУРА
    • ПРИВІТАННЯ
    • ПОБАЖАННЯ
    • КАЛЕНДАРНІ СВЯТА
    • СЦЕНАРІЇ
    • ОБРЯДОВІ ПІСНІ
    • ТОСТИ
    • Що подарувати?

© 2024 Спілка молодих журналістів Київа. | Реклама на сайті: ukraina.portal.24@gmail.com

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In