80 дітей столичного Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 отримали подарунки від ініціативної групи з десяти киян-волонтерів. Благодійники привезли дітям різного віку під новорічні свята іграшки, одежу, техніку. Це вже друга допомога небайдужих громадян даному центру протягом року.
«Звісно дітей у першу чергу цікавлять пристрої для комунікацій: ноутбуки та мобільні телефони. Ми наскільки можемо забезпечуємо їх потреби. Адже подібні речі як правило не входять у фінансову допомогу від держави чи муніципалітетів. А дефіцит коштів на виховання дітей, які позбавлені родинного середовища, після нападу росіїі значно збільшився», – прокоментувала волонтерка Крістіна Чхапелія.
Мешканці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 отримали подарунки від ініціативної групи киян-волонтерів
Команда друзів з Києва вже більше чотирьох років допомагає дитячим будинкам Київщини. Почалось все з дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) родини Федоряк (м. Узин) та родини Міщенко (с. Горохуватка, Кагарлицький р-н), згадує Крістіна Чхапелія.
На сьогодні меценати за приватною ініціативою періодично опікуються вже більше десятком дитячих будинків у партнерстві з благодійним фондом Ксенії Березної. Фонд, володіючи ситуацією по дитбудинкам Київщини, підказує волонтерам, хто наразі потребує допомоги. Меценати також додатково перераховують фонду кошти на його програми допомоги.
Активізували такі акції благодійники після повномасштабного вторгнення росії. Суми обраховуються сотнями тисяч гривень.
«Ми вже провели десятки акцій з допомоги дітям. Це найменше, що може робити суспільство для малечі, які через різні обставини не мають батьківської опіки. Звісно, коли російські ракети влучили в «Охматдит» ми, як і тисячі киян, закупили та передали лікарні воду, постільні речі, тощо», – зазначив ще один учасник волонтерської групи Максим Ткачук.
Як акцентує Максим Ткачук, такий спосіб допомоги через приватну ініціативу дозволяє друзям оперативно реагувати на запити від різних дитячих центрів.
На рахунку волонтерів допомога біженцям з окупованих ворогом територій (підтримували різними речами людей з «Містечка Хансена» та модульного містечка у Бучі). Крім того, меценати закуповували корм та ліки притулку для тварин благодійного фонду Happy paw (с. Затишне, Бориспільський р-н).
За інформацією благодійників, вони опікувались ДБСТ родини Федоряк (м. Узин), родини Міщенко (с. Горохуватка, Кагарлицький р-н), родини Соломаха (Бориспіль), родини Раранчук (с. Фастівець, Фастівський р-н), Святошинським дитячим будинком інтернатом (Київ), тощо. Раніше повідомлялось, що напередодні новорічних свят дана група кияни відвідала з подарунками дітей Дарницького дитячого будинку-інтернату, столичного центру «Місто щасливих дітей», Санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів №21 (Пуща-Водиця).
Ще у 2019 році представниця Уповноваженого з дотримання прав дитини в сім’ї заявляла, що фактичні витрати, наприклад, в інтернатних закладах не забезпечують потреби самих дітей. Основні витрати йдуть на заробітну плату працівників цих закладів та на комірне. На харчування, медичне обслуговування, одяг дитини залишається набагато менше коштів. Проблеми з недостатністю фінансування є і в дитбудинках іншого типу.