Коли продуктивність корів нижча за планову, треба поспостерігати за тваринами. Одна з важливих процедур, хоч і не найприємніша ‒ прохід гнойовим проходом, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Необхідно присідати біля кожної третьої купи гною й роздивлятися. Фекалії не мають містити часточок зерна, цілих зерен, значної кількості волокон клітковини. Кал не повинен розтікатися чи бути грудкою. Він має бути на вигляд, як два-чотири коржі заввишки до 4 см. Якщо наступити на таку купу, фекалії мають прилипнути до взуття.
Спеціалісти вищого рангу промивають фекалії на спеціальних ситах. Звісно, результати такої процедури куди красномовніші, ніж просте колупання у гною.
Перебуваючи біля корів ззаду, також треба звернути увагу на ліву голодну ямку. Якщо вона яскраво виражена ‒ корова голодна. В ідеалі вона має бути ледь окреслена.
Чітко виражена ямка справа свідчить про те, що корова була голодною вчора й сьогодні її кишківник порожній. Немає корму ‒ немає молока: це проста закономірність у тваринництві.
Якщо під час огляду корови збентежилися, слід мати на увазі, що цього і наступного дня продуктивність їх дещо впаде.
І, нарешті, корови щодня показуватимуть низьку продуктивність, якщо працівники ферми битимуть їх, турбуватимуть під час відпочинку, кричатимуть у корівнику тощо.
Як повідомлялося, щоб з’ясувати проблеми з продуктивністю корів, варто моніторити їхню годівлю.