Кожна з 500 корів ТОВ «Понори» (Чернігівська область) у середньому дає 42 л молока за удій.
Про це розповів заступник директора з тваринництва ТОВ «Понори» Микола Віблий, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Ми зробили ставку на північноамериканську генетику, яка дає найвищу молочну продуктивність. 12 років покращували генетичний потенціал стада шляхом голштинізації породи симентал. Сьогодні наше поголів’я на 99,9% складається з корів голштинської породи», ‒ зазначив він.
Цього року «Понори» отримали статус племінного репродуктора. Головні критерії у виборі бугаїв ‒ добавка молока від 1300 кг і легкість отелення, підкреслив Микола Віблий.
«Одразу після отелення корова повертається в свою дійну групу. А теля забираємо в бокс. Там воно обсихає, і ми випоюємо його молозивом. Починаючи з третього випоювання, привчаємо малечу до відра», ‒ розповів заступник директора.
Теличок протягом двох місяців випоюють якісним молоком по 9 л на день за допомогою молочного шаттла.
«Це ‒ вдалий старт, унаслідок чого добові прирости нашого молодняку сягають 900-950 г, ‒ наголосив Микола Віблий. ‒ Незабаром плануємо побудувати телятник і випоювати в ньому телят роботом, щоб вони споживали ще більше комбікорму, ніж на індивідуальному утриманні».
За його словами, прирости молодняку від 6 до 12 місяців перевищують 1 кг.
«За нашими стандартами теличка в 10 місяців важить 360 кг. Запліднення розпочинаємо з 12 місяців живою масою від 400 кг, ‒ розповів Микола Віблий. ‒ Нам потрібна велика корова вагою близько 700 кг, яка споживатиме дуже багато корму і даватиме багато молока».
Нагадаємо, «Понори» відомі своєю коровою-рекордсменкою, яка у віці 5 років щодоби дає по 72 л молока.