29 жовтня колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) оголосила вироки колишньому начальнику Центру забезпечення виробництва “Укрзалізниці” й організатору злочину – представнику комерційної структури. Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) і ВАКС.
За вироком суду осіб визнали винними у зловживаннях, які завдали “Укрзалізниці” майже 103 млн грн збитків.
У межах досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП, установили, що на початку 2017 року посадовці “Укрзалізниці” зробили так, щоб один із постачальників дизельного пального дістав безпідставне підвищення ціни на нього, збільшивши свій прибуток на загальну суму майже 103 млн грн.
До того ж, попри наявність чинних попередніх контрактів, які давали змогу “Укрзалізниці” й далі отримувати пальне за нижчими цінами, службові особи умисно наполягли на виконанні постачань саме за новими, вищими на 15–20%, розцінками.
Вироком суду представника комерційної структури визнали винним і призначили йому покарання у вигляді п’яти років і п’яти місяців позбавлення волі.
Колишнього посадовця “Укрзалізниці” ВАКС визнав винним і призначив покарання – три роки й один місяць позбавлення волі.
Окрім того, ВАКС задовольнив цивільний позов АТ “Укрзалізниця” й постановив стягнути з обвинувачених 102,793 млн грн як відшкодування збитків, завданих унаслідок вчинення злочину.
Як уточнили в Центрі протидії корупції (ЦПК), ідеться про ексначальника управління обліку нафтопродуктів філії “Укрзалізниці” Валерія Нікіфорова і представника ТОВ “Вог Аеро Джет” Анатолія Савича. Останнього оголосили в міжнародний розшук.
Ще одним обвинуваченим у цій справі є колишній начальник філії “Центр забезпечення виробництва” “Укрзалізниці” Віталій Цвігун, якого зараз мобілізовано. ВАКС виділив матеріали щодо нього в окреме провадження. Цвігун також є обвинуваченим у справі, де фігурує депутат Полтавської облради й керівник обласного осередку “Батьківщини” Сергій Бєлашов. Їх обвинувачують в організації закупівлі газу для “Укрзалізниці”, що завдало збитків на 206 млн грн, додали в ЦПК.
Ця справа є третім епізодом викритої схеми, яка діяла у 2015–2017 роках в УЗ за участі однієї й тієї самої компанії з продажу нафтопродуктів.